Ադրբեջանական ագրեսիան դադարեցնելու համար անհրաժեշտ է միջազգային հրատապ միջամտություն. Միրզոյանը` Բլինքենին 09/20/2023   23:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Արարատ Միրզոյանը ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ առանձնազրույցում ընդգծել է, որ անհրաժեշտ է միջազգային հրատապ միջամտություն՝ դադարեցնելու ադրբեջանական լայնածավալ ագրեսիան Լեռնային Ղարաբաղում, ինչպես նաև վայրագ հանցագործությունները։
«Փաստինֆո» -ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարը հայտնել է սոցցանցի X հարթակում։
«Հարավային Կովկասը ապակայունացնելու բոլոր ջանքերը պետք է կանխվեն»,- ասված է Արարատ Միրզոյանի գրառման մեջ։
16:21 20/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանը Ժոզեպ Բոռելին ներկայացրել է ԼՂ ժողովրդի դեմ Ադրբեջանի լայնածավալ ագրեսիայի մանրամասները
22:26 19/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ Պետդեպը կոչ է անում Ադրբեջանին անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները
13:52 18/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄիրզոյանը մեկնել է Նյու Յորք
13:24 17/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանը մեկնում է Նյու Յորք
10:21 17/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի այսպիսի անկանխատեսելի պահվածքի պարագայում միշտ պետք է սպասել լարվածություն, ընդ որում՝ թե՛ Լեռնային Ղարաբաղում, թե՛ ՀՀ սահմաններին. Միրզոյան
16:37 16/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը արբիտրաժային գործընթաց է սկսել Հայաստանի դեմ
23:08 15/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի ՊՆ-ն հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածում․ ՀՀ ՊՆ
08:30 15/09/2023  |  ՄամուլԻշխանության ներսում անտեղյակ են միմյանց քայլերից ու հայտարարություններից. «Ժողովուրդ»
21:15 14/09/2023  |  ՔաղաքականԱդրբեջանը Հայաստանին ներքաշել է բավականին վտանգավոր գործընթացի մեջ՝ իր թելադրած կանոններով․ գետնի վրա նրանք շարունակում են իրավիճակ փոխել․ Տաթևիկ Հայրապետյան

Мирзоян – Блинкену: мировое сообщество должно немедленно вмешаться, чтобы остановить агрессию Азербайджана 09/21/2023 00:21 | Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян в беседе с госсекретарем США Энтони Блинкеном на полях Генассамблеи ООН в Нью-Йорке подчеркнул, что необходимо срочное международное вмешательство, чтобы остановить широкомасштабную агрессию Азербайджана против Нагорного Карабаха, а также зверские преступления. Об этом "ФактИнфо" стало известно из записи главы МИД Армении в соцсети X(ранее Twitter).
"Все попытки по дестабилизации обстановки на Южном Кавказе должны быть пресечены", - написал Мирзоян.