Սուրեն Պապիկյանը Իրանի դեսպանին մանրամասներ է հայտնել Սոթքի ուղղությամբ ադրբեջանական սադրանքի վերաբերյալ 09/01/2023   22:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 1-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին: «Փաստինֆո»-ն այս մասին տեղեկացավ ՀՀ ՊՆ-ից։
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում ԻԻՀ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Բահման Սադեղինը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-իրանական համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Պաշտպանության նախարարը դեսպանին ներկայացրել է սեպտեմբերի 1-ին Սոթքի ուղղությամբ ադրբեջանական սադրանքի վերաբերյալ մանրամասներ:
14:20 29/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ուիլյամ Լեյթինենին
12:24 01/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է Չինաստանին՝ բանակի ստեղծման տարեդարձի առթիվ
10:09 19/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով մեկնել է Ֆրանսիա

Посол Ирана был проинформирован oб азербайджанском провокации в направлении Сотка 1 сентября 09/01/2023   22:08  |  Лента новостей
1 сентября министр обороны Республики Армения Сурен Папикян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Мехди Собхани.Об этом сообщает Министерство обороны РА.
Во встрече участвовал также военный атташе посольства ИРИ в РА полковник Бахман Садегин.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся армяно-иранского сотрудничества, а также региональной безопасности.
Министр обороны представил послу подробности об азербайджанском провокации в направлении Сотка 1 сентября.