Շարունակաբար կեղծ լուրեր տարածելով՝ Ադրբեջանի ՊՆ֊ն փորձում է հիմնավորել հացահատիկի բերքահավաքը խափանելու նպատակով իր ստորաբաժանումների կողմից պարբերաբար բացվող կրակը. ԱՀ ՊԲ 08/19/2023   17:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները օգոստոսի 19-ին` ժամը 16:00-ի սահմաններում ամրաշինական աշխատանքներ են կատարել Ասկերանի շրջանում, ինչն իբր թե կանխվել է ադրբեջանական ԶՈւ գործողությունների արդյունքում, հերթական ապատեղեկատվությունն է։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Ակնհայտ է, որ վերջին շրջանում շարունակաբար կեղծ լուրեր տարածելով և գյուղատնտեսական աշխատանքները ներկայացնելով որպես շփման գծի ինժեներական կահավորում, Ադրբեջանի ՊՆ֊ն փորձում է հիմնավորել հացահատիկի բերքահավաքը խափանելու նպատակով իր ստորաբաժանումների կողմից պարբերաբար բացվող կրակը։
16:24 18/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը և տարածված տեսանյութը ծայրեծայր կեղծիք և ապատեղեկատվություն է. Արցախի ՊՆ
10:58 18/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական ԶՈՒ-երը կրակել են Մյուրիշեն համայնքի դաշտերում աշխատող տրակտորի ուղղությամբ. ՊԲ
17:40 17/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանն օրվա ընթացքում երկրորդ անգամ հրաձգային զենքից կրակ է բացել Սարուշենի դաշտերում աշխատող կոմբայնի ուղղությամբ. Արցախի ՊՆ

Баку лживыми вбросами пытается обосновать регулярные обстрелы с целью срыва уборки урожая пшеницы – МО Арцаха 08/19/2023 19:38 | Лента новостей
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что 19 августа, около 16:00 подразделения Армии обороны проводили фортификационные работы в Аскеранском районе, которые якобы были пресечены в результате действий ВС Азербайджана, является очередной дезинформацией. Об этом говорится в заявлении Минобороны республики Арцах.
"Очевидно, что в последнее время, постоянно распространяя дезинформацию и выдавая сельскохозяйственные работы за инженерное оборудование передовой, МО Азербайджана пытается обосновать регулярные обстрелы со стороны собственных подразделений с целью срыва уборки урожая пшеницы", - говорится в сообщении.