Ադրբեջանցները կրկին թիրախավորել են «Սյունիք» օդանավակայանը, հյուրերին շտապ տարհանել են․ Գոռ Ծառուկյան 08/19/2023 17:24 | Մեկնաբանություն
Ադրբեջանցի ահաբեկիչները կրկին թիրախավորել են Հայաստանի Կապանի «Սյունիք» քաղաքացիական օդանավակայանը։ Այս մասին X-ում գրառմամբ հայտարարել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն»-ի տնօրեն Գոռ Ծառուկյանը։
«Անվտանգության աշխատակիցները հյուրերին շտապ տարհանել են տարածքից։
Ինքնաթիռը բարեհաջող վայրէջք է կատարել, չնայած հարձակմանը։ Դրանում եղել են վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, Ազգային ժողովի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, փոխնախարարներ, քաղաքացիներ։

Азербайджанские террористы вновь атаковали Капанский аэропорт, гостей оперативно эвакуировали – Гор Царукян 08/19/2023 19:23 | Комментарий
Азербайджанские террористы сегодня вновь обстреляли Капанский аэропорт "Сюник", сообщил в соцсети X(ранее Twitter) глава Центра информации и общественных связей при аппарате премьера Армении Гор Царукян.
"Сотрудники безопасности оперативно эвакуировали гостей из помещения. Самолет успешно приземлился, несмотря на атаку. На борту находились глава аппарата премьер-министра Армении Араик Арутюнян, глава аппарата премьер-министра, Армен Григорян, секретарь Совбеза Армен Григорян, заместители министров и граждане. Такие террористические акты ставят под угрозу жизни ни в чем не повинных людей и подрывают стабильность", - отметил Царукян.