Ադրբեջանական ԶՈՒ-երը կրակել են Մյուրիշեն համայնքի դաշտերում աշխատող տրակտորի ուղղությամբ. ՊԲ 08/18/2023   10:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օգոստոսի 18- ին, ժամը 09:20-ի սահմաններում ադրբեջանական զինուժը Մարտունու շրջանում խախտել է հրադադարը` հրաձգային զենքից կրակ բացելով Մյուրիշեն համայնքի դաշտերում աշխատող տրակտորի ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ՊԲ-ն։
Ակնհայտ է, որ հետևողականորեն խոչընդոտելով գյուղատնտեսակսն աշխատանքները, ադրբեջանական կողմը նպատակ ունի էլ ավելի խորացնել շրջափակման հետևանքով Արցախի Հանրապետությունում առաջացած հումանիտար աղետը։
17:40 17/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանն օրվա ընթացքում երկրորդ անգամ հրաձգային զենքից կրակ է բացել Սարուշենի դաշտերում աշխատող կոմբայնի ուղղությամբ. Արցախի ՊՆ
22:23 16/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը տեղեկատվական հենք է նախապատրաստում հետագա սադրանքների համար․ ԱՀ ՊՆ
16:41 14/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը տեղեկատվական հենք է ստեղծում ապագա սադրանքների համար. Արցախի ՊԲ

Азербайджанские ВС открыли огонь по трактору в Мартунинском районе Арцаха 08/18/2023   11:49  |  Лента новостей
ВС Азербайджана вновь нарушили режим прекращения  в Арцахе. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Арцаха.
Согласно сообщению, 18 августа около 09:20 азербайджанские ВС нарушили режим прекращения огня в Мартунинском районе, открыв огонь из стрелкового оружия по трактору, работавшему на сельхозугодиях общины Мюришен.
"Очевидно, что азербайджанская сторона,  последовательно препятствуя сельскохозяйственным работам, стремится еще больше усугубить гуманитарную катастрофу в Республике Арцахе, вызванную блокадой", - говорится в сообщении.