Շիրակի մարզում տեղի ունեցած վթարի հետևանքով 6 տուժած շարունակում է բուժումը հանրապետության տարբեր բժշկական կենտրոններում 08/15/2023   11:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Շիրակի մարզում տեղի ունեցած վթարի հետևանքով 6 տուժած շարունակում է բուժումը հանրապետության տարբեր բժշկական կենտրոններում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նապարարությունը։
Երկուսը գտնվում են Գյումրի բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում: Մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր, մյուսինը` ծանր:
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում գտնվող երկու տուժածներից մեկին տեղափոխել են բաժանմունք, մյուսը շարունակում է բուժումը վերակենդանացման բաժանմունքում: Մեկի առողջական վիճակը կայուն է, մյուսինը` ծանր:
«Երևանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան» հիմնադրամում գտնվող տուժածի առողջական վիճակը կայուն է, գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Աստղիկ» բժշկական կենտրոնում գտնվող տուժածի առողջական վիճակը միջին ծանրության է, գտնվում է վերակենդանացման բաժանմուքնում:
22:22 14/08/2023  |  Արտակարգ պատահարներԱվտովթարի ենթարկված հեծանվորդը տեղափոխվել է հիվանդանոց
20:20 14/08/2023  |  Արտակարգ պատահարներՎրաերթի ենթարկված 42-ամյա տղամարդը մահացել է
18:03 14/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼանջիկ-Գյումրի ճանապարհահատվածի 90-րդ կմ հատվածը կահավորված է անվտանգության տարրերով․ կապալառու ընկերություն
18:01 14/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԺ նախագահն այցելել է Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական վթարից տուժածներից մեկին
15:09 14/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎթարի հետևանքով Գյումրու բժշկական կենտրոնից երկու տուժած տեղափոխել է Երևանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ, ևս մեկը` «Աստղիկ» ԲԿ
15:06 14/08/2023  |  Արտակարգ պատահարներԱվտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և շրջվել դաշտամիջյան հատվածում
14:50 14/08/2023  |  ՄեկնաբանությունԱյո, իլյուզիաներով ապրող մեր հայրենիքում մարդու կյանքը որևէ արժեք չունի, այն ընդամենը հերթական կեղծված վիճակագրության ցուցանիշ է. փաստաբան
14:00 14/08/2023Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ցավակցել է Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ավտովթարի զոհերի ընտանիքներին
13:21 14/08/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԵրևան-Գյումրի ավտոճանապարհին ողբերգական ավտովթարի գործով 16 անձ տուժող է ճանաչվել
13:18 14/08/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՀայտնի են Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին զոհվածների և վիրավորների ինքնությունը

В Минздраве рассказали о состоянии пострадавших в трагическом ДТП на трассе Ереван-Гюмри 08/15/2023   11:38  |  Лента новостей
Шестеро пострадавших в трагическом ДТП в Ширакской области Армении продолжают лечение в различных медцентрах республики. Об этом сообщает министерство здравоохранения Армении.
Двое находятся в реанимационном отделении медцентра Гюмри. Состояние одного из них оценивается как стабильно тяжелое, а другого – как тяжелое.
"Одного из двух пострадавших, находящих в медцентре "Сурб Григор Лусаворич", перевели в отделение, а другой продолжает лечение в реанимационном отделении. Состояние здоровья одного из них стабильное, а второго - тяжелое", - говорится в сообщении.
Состояние здоровья пострадавшего, находящегося в реанимации университетской больницы имени М.Гераци оценивается как стабильное.
Состояние пострадавшего, проходящего лечение в МЦ «Астхик», оценивается как средней тяжести, он находится в реанимационном отделении.
Как ранее сообщила пресс-служба СК, по предварительным данным, 14 августа около 00:20 на 90-м километре автотрассы Ереван-Гюмри столкнулись грузовик марки "ЗИЛ" и микроавтобус марки "Фольксваген". В результате ДТП погибли 11 человек, еще шестеро  с травмами были госпитализированыСК Армении сообщил подробности трагического ДТП на трассе Ереван-Гюмри, унесшего жизни 11 человек