Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին 08/09/2023   13:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օգոստոսի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին և նորանշանակ ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Առնո Էլիին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպան Դըկոտինյիին և փոխգնդապետ Առնո Էլիին՝ Հայաստանում առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ համագործակցություն:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք կարևորվել է Երևանում Ֆրանսիայի դեսպանությունում ռազմական կցորդի գրասենյակի հիմնումը, ինչն իրականացվել է պաշտպանության նախարարներ Սուրեն Պապիկյանի և Սեբաստիեն Լըկորնյուի միջև 2022 թ. սեպտեմբեր ամսին ձեռք բերված պայմանավորվածության շրջանակներում:
Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-ֆրանսիական համագործակցության ներկայիս ընթացքին, զարգացման հեռանկարներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
15:14 07/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊապիկյանը ռազմական ոստիկանությանը կոչ է արել անհանդուրժող լինել արատավոր բարքերի նկատմամբ
16:35 04/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանն ընդունել է Անդրեա Վիկտորինին
14:47 04/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանը պարգևատրել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության ռազմական կցորդին
18:54 28/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանը հանդիպել է բարձրագույն կրթական ծրագրերի շրջանավարտներին
14:20 28/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄի շարք ծրագրեր կձեռնարկվեն՝ զինծառայողների մարտական պատրաստության աստիճանն էապես բարձրացնելու ուղղությամբ. Պապիկյան
17:05 24/07/2023  |  ՔաղաքականՍուրեն Պապիկյանը Հնդկաստանի դեսպանի հետ քննարկել է երկկողմ համագործակցության ընթացքը
21:03 23/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ ներկա եմ գտնվել Երկրապահ կամավորականների միության ստեղծման 30-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառմանը.Սուրեն Պապիկյան
13:12 20/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱտեստավորման համար դիմած 4000 զինծառայողից 1000-ն անցել է ատեստավորում․ Սուրեն Պապիկյան

Министр обороны Армении обсудил с послом и военным атташе Франции перспективы сотрудничества 08/09/2023 14:14 | Лента новостей
Министр обороны РА Сурен Папикян 9 августа принял нового чрезвычайного и полномочного посла Франции в Армении Оливье Декоттиньи, а также новоназначенного военного атташе подполковника Арно Эли. Подробносоти приводит пресс-служба оборонного ведомства РА.
Министр обороны поздравил посла Декоттиньи и подполковника Арно Эли с началом миссии в Армении и пожелал продуктивного сотрудничества.
В ходе встречи стороны отметили важность создания офиса военного атташе при посольстве Франции в Ереване, что было осуществлено в рамках соглашения, достигнутого в сентябре 2022 года между министрами обороны Суреном Папикяном и Себастьяном Лекорню.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся нынешнего хода армяно-французского сотрудничества в сфере обороны, перспектив развития, а также региональной безопасности.