Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները փորձում են Արցախի քաղաքացիների մեջ խուճապ տարածել՝ կեղծ ցուցակներ տարածելով 07/31/2023 17:34 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Վերջին օրերին Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները սոցիալական ցանցերի միջոցով հերթական տեղեկատվական գրոհն են սկսել Արցախի Հանրապետության բնակչության հանդեպ։ Հայերեն գրառումներով փորձում են «քաղաքացիության», «բարձր աշխատավարձի», «իրավունքների պաշտպանվածության» վերաբերյալ կեղծ թեզերով ու խոստումներով հոգեբանական ճնշում գործադրել և խուճապ տարածել բնակչության մեջ՝ հայտնում է Արցախի ԱԱԾ-ն։
Մեկ այլ հրապարակումով ադրբեջանական օգտատերերը տարածել են պատերազմին ենթադրաբար մասնակցած՝ Արցախի բնակիչների ցանկ՝ կեղծ մեղադրանքներով:
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը կոչ է անում չարձագանքել նման գրառումների, չհրապարակել Արցախի քաղաքացիների անձնական տվյալներ, չտրվել կեղծ լուրերի, պահպանել սառնասրտություն և հետևել պաշտոնական լրահոսին։
Կասկածելի բնույթի գրառումների հանդիպելու դեպքում անհապաղ դիմեք ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26:

СНБ Арцаха предупрежает об очередной информационной атаке спецслужб Азербайджана 07/31/2023   19:15  |  Актуальная тема
Служба национальной безопасности (СНБ) Республики Арцах предупредила об очередной информационной атаке на население Арцаха, начатой в последние дни спецслужбами Азербайджана.
"Публикациями на армянском языке предпринимается попытка оказать психологическое давление и посеять панику среди населения лживыми тезисами и обещаниями относительно "гражданства", "высокой зарплаты", "защиты прав". В другой публикации азербайджанские пользователи распространили список якобы участвовавших в войне жителей Арцаха с лживыми обвинениями", - говорится в сообщении.
СНБ Арцаха призывает не реагировать на подобные записи, не публиковать личные данные граждан Арцаха, не вестись на фейковые новости, сохранять хладнокровие и следить за официальными источниками.
"Если вы столкнулись с подозрительными публикациями, немедленно обращайтесь в СНБ или звоните по телефонам горячей линии: 047-94-41-26 и 41-26", - говорится в сообщении.