Ադրբեջանցիների կողմից առևանգված արցախցի բուժառուի գտնվելու վայրն անհայտ է. Կարմիր խաչի ներկայացուցիչներից կամ ռուսական խաղաղապահներից որևէ մեկը նրա մոտ չէ. ԱՀ ՄԻՊ 07/29/2023 14:55 | Քաղաքական
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան բուժման նպատակով տեղափոխվող 68-ամյա Վագիֆ Խաչատրյանն առևանգվել է Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության ներկայացուցիչների կողմից և տեղափոխվել անհայտ ուղղությամբ։
Հարազատներից, ԿԽՄԿ-ի ներկայացուցիչներից կամ ռուսական խաղաղապահներից որևէ մեկը առևանգված բուժառուի մոտ չէ։ Այս պահին ճակատագիրը անհայտ է։ Այս մասին ետղեկացնում է Արցախի Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը։
Դեպքի վերաբերյալ Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության կողմից շարունակվում է փաստերի հավաքագրումը՝ նշում է պաշտպանը։

68-летний пациент из Арцаха был похищен представителями погранслужбы Азербайджана, его судьба неизвестна - омбудсмен 07/29/2023   14:58  |  Лента новостей
68-летний Вагиф Хачатрян, которого в сопровождении Международного комитета Красного Креста везли из Арцаха на лечение в Армению, похитили представители пограничной службы Азербайджана и увезли в неизвестном направлении. Об этом написал омбудсмен Республики Арцах Гегам Степанян на своей странице в Facebook.
"Никого из родственников, представителей МККК или российских миротворцев с пациентом нет. В настоящее время его судьба неизвестна", - сообщил омбудсмен Арцаха Гегам Степанян.