Առինջի մոտ ՊՆ-ի ՈւԱԶ է կողաշրջվել. երկու վիրավոր կա. shamshyan.com 07/28/2023 11:02 | Արտակարգ պատահարներ
Այսօր՝ հուլիսի 28-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ըստ shamshyan.com կայքի՝ ժամը 07:30-ի սահմաններում ՀՀ Պաշտպանության նախարարության հաշվեկշռում հաշվառված УАЗ մակնիշի ավտոմեքենան Առինջ գյուղից դեպի Սևան ավտոճանապարհին, դեռևս անհայտ հանգամանքներում, դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել հողաթմբին և կողաշրջվել:
Վթարի հետևանքով 2 հոգի օպերատիվորեն ժամանած շտապօգնության բժիշկների կողմից նախ տեղում առաջին բուժօգնությունն են ստացել, ապա տեղափոխվել ՀՀ ՊՆ «Մուրացանի» զինվորական հոսպիտալ:
Վթարի փաստով Հայաստանի Քննչական կոմիտեի Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության Կայազորի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է վարույթ, որտեղ էլ պարզվում են վարորդի և վիրավորների ինքնությունը:

Два человека пострадали в ДТП с участием УАЗ МО Армении - shamshyan.com 07/28/2023   11:30  |  Чрезвычайное просшествие
Два человека пострадали в аварии с участием УАЗ министерства обороны Армении в Котайской области РА. Об этом сообщает сайт shamshyan.com.
По сведениям издания, авария произошла 28 июня около 07:30 на дороге, ведущей из села Ариндж на Севанскую трассу. Автомобиль марки "УАЗ", состоящий на балансе министерства обороны, съехал с проезжей части, врезался в насыпь и перевернулся.
В результате ДТП пострадали двое, бригада скорой помощи оперативно оказала им медпомощь на месте, а затем они были доставлены в военный госпиталь "Мурацан".
По факту ДТП инициировано уголовное производство, устанавливается личность водителя и пострадавших.
10:48 14/04/2023  |  Лента новостейСообщения о госпитализации экипажа попавшего в ДТП санитарного автомобиля не соответствуют действительности – Минобороны Армении
16:02 17/11/2022  |  Лента новостейСК Армении возбудил уголовное дело по факту смертельного ДТП с участием армейского грузовика