Զինվորականների վիճակը բավարար է, կյանքին վտանգ չի սպառնում. ՀՀ ՊՆ խոսնակ 07/28/2023   15:50  |  Արտակարգ պատահարներ
Կոտայքի մարզում տեղի ունեցած վթարի հետևանքով տուժած զինծառայողների կյանքին վտանգ չի սպառնում։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը։
«Վթարի հետևանքով տուժած զինծառայողները թեթև վնասվածքեն ստացել։ Վիճակը բավարար է, կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Այժմ էլ շարունակում են մնալ «Մուրացան» զինվորական հոսպիտալում»,- ասաց նա։
Թորոսյանը հայտնեց, որ նրանց բուժման շարունակության ու դուրս գրվելու վերաբերյալ հավելյալ տեղեկություն հայտնել չի կարող, սակայն, զինվորականները գտնվում են հրամկազմի հսկողության ներքո։
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան, ՀՀ պաշտպանության նախարարության հաշվեկշռում գտնվող ՈւԱԶ մակնիշի ավտոմեքենան կողաշրջվել էր Առինջ- Սևան ավտոճանապարհին՝ բախվելով հողաթմբին։ Վթարի հետևանքով վնասվածքներ ստացած երկու զինվորականները տեղափոխվել են «Մուրացան» զինվորական հոսպիտալ:
11:02 28/07/2023  |  Արտակարգ պատահարներԱռինջի մոտ ՊՆ-ի ՈւԱԶ է կողաշրջվել. երկու վիրավոր կա. shamshyan.com
23:57 27/07/2023  |  Արտակարգ պատահարներԽոշոր վթար Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին. 5-ամյա երեխա է մահացել
20:10 27/07/2023  |  Արտակարգ պատահարներՄոպեդը կողաշրջվել է. քաղաքացին տեղափոխվել է հիվանդանոց
15:20 27/07/2023  |  ՔաղաքականԳՇ պետն ընդունել է Չինաստանի ՊՆ Պաշտպանական տեխնոլոգիաների համալսարանի պատվիրակությանը
12:53 27/07/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԾիլքար գյուղի գազալցակայանի մոտ վթարի հետևանքով տուժած բոլոր 17 ուղևորները ճանաչվել են տուժող. ՔԿ
22:50 26/07/2023  |  Արտակարգ պատահարներԾիլքարի սկզբնամասում բախվել են բեռնատար և մարդատար մեքենաները․ կան տուժածներ
15:08 26/07/2023  |  ՔաղաքականՊաշտպանության նախարարը հանդիպել է արտերկրում հավատարմագրված ՀՀ ռազմական կցորդների հետ
10:41 26/07/2023  |  Արտակարգ պատահարներBMW-ն դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից, բախվել արտաքին լուսավորման սյանը և մոտ 5 մետր գլորվել ձորը
19:40 25/07/2023  |  Արտակարգ պատահարներՃՏՊ՝ Էջմիածին քաղաքում․ Ուղևորը մահացել է, վարորդը տեղափոխվել է հիվանդանոց

В Минобороны Армении рассказали о состоянии военнослужащих, пострадавших в ДТП в Котайке 07/28/2023 16:06 | Чрезвычайное просшествие
Жизни военнослужащих, пострадавших в ДТП в Котайской области Армении, ничего не угрожает. Об этом в беседе с "ФактИнфо" сообщил пресс-секретарь министерства обороны Армении Арам Торосян.
"Пострадавшие в ДТП военнослужащие получили легкие травмы. Состояние удовлетворительное, их жизнь вне опасности. В Они продолжают оставаться в военном госпитале "Мурацан"",- сказал он.
Ранее появилась информация, что сегодня утром на дороге, ведущей из села Ариндж на Севанскую трассу, произошла авария с участием армейского УАЗа.
Сообщалось, что "УАЗ", состоящий на балансе министерства обороны РА, съехал с проезжей части, врезался в насыпь и перевернулся. В результате ДТП пострадали двое военнослужащих, который были доставлены в военный госпиталь "Мурацан".