Դավիթ Տոնոյանի միջնորդությունը բավարարվել է. Նա կմասնակցի քննիչ-հանձնաժողովի նիստին 07/26/2023 16:44 | Քաղաքական
ՀՀ հակակոռուպցիոն դատարանը՝ դատավոր Վ.Դոլմազյանի նախագահությամբ, թույլատրել է ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանին՝ մասնակցելու 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրոէ քննիչ-հանձնաժողովի նիստին։
Նախատեսվում է, որ նիստը տեղի կունենա օգոստոսի 1-ին և 2-ին, որոնց ներկա գտնվելու թույլտվությունն արդեն կա։ Այս մասին տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնել են ԲԴԽ մամուլի ծառայությունից։
Նշենք, որ նիստին մասնակցելու նախաձեռնությունը հենց Դավիթ Տոնոյանինն է։ Հուլիսի 5-ին նրա անունից հայտարարություն տարածվեց առ այն, որ միջնորդություն է ներկայացրել ՀՀ հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Վ.Դոլմազյանին՝ խնդրելով թույլատրել ներկայանալ հանձնաժողովի աշխատանքների իրականացման վայր։

Давид Тоноян примет участие в заседании следственной комиссии по изучению обстоятельств 44-дневной войны 07/26/2023   16:54  |  Политика
Антикоррупционный суд Армении под председательством судьи В. Долмазяна разрешил бывшему министру обороны РА Давиду Тонояну принять участие в заседании следственной комиссии НС по изучению обстоятельств 44-дневной войны.
Планируется, что заседание состоится 1 и 2 августа, разрешение на участие уже выдано. Об этом в ответ на запрос «ФактИнфо» сообщили в пресс-службе ВСС.
Отметим, что с инициативой об участии в заседании выступил Давид Тоноян. 5 июля от его имени было распространено заявление, в котором сообщалось, что экс-министр подал ходатайство судье Антикоррупционного суда РА В. Долмазяну с просьбой разрешить ему явиться на место проведения работы комиссии.