Արցախում քաղաքական գծի փոփոխություն է նշմարվում. ԱԺ նախագահ կընտրվի ՀՅԴ Բյուրոյի անդամը 07/26/2023 16:19 | Քաղաքական
Արցախից ստացվող տեղեկությունների համաձայն՝ վաղը կհայտարարվի Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի հրաժարականի մասին։ Նրան կփոխարինի Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի ընդդիմադիր պատգամավոր, դաշնակցական Դավիթ Իշխանյանը։ Նկատենք, որ վերջինս նաեւ ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ է, ինչը նշանակում է, որ Արցախում քաղաքական գծի կտրուկ փոփոխություն է նախանշվում եւ Արցախի պաշտոնական դիրքորոշումն արվեն ավելի կկոշտանա՝ հանրային տրամադրություններին համահունչ։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ նրա թեկնածությունը պնդել են նաեւ Արցախի նախկին երկու նախագահները՝ Բակո Սահակյանն ու Արկադի Ղուկասյանը։

Артура Товмасяна на посту спикера парламента Арцаха может сменить представитель АРФД 07/26/2023 16:38 | Политика
Согласно поступающей из Арцаха информации, завтра будет объявлено об отставке Артура Товмасяна с поста спикера Национального Собрания республики.
Его на посту спикера парламента Арцаха сменит оппозиционный депутат НС, представителя АРФ "Дашнакцутюн" Давид Ишханян.
Отметим, что Ишханян является также членом бюро АРФД, что означает намечающуюся резкую смену политической линии в Арцахе и ужесточение официальной позиции Арцаха в соответствии с настроениями в обществе.
По сведениям "ФактИнфо", на его кандидатуре настояли также экс-президенты Арцаха Бако Саакян и Аркадий Гукасян.