Անհետ կորած զինծառայողների ծնողները փակել են Բաղրամյան պողոտան. վարչապետին հարցեր ունեն (տեսանյութ) 07/26/2023 11:21 | Քաղաքական
Էջմիածնի «Քիմիկների» զորամասի անհետ կորած զինծառայողների ծնողները երկկողմանի փակել են Բաղրամյան պողոտան։ Այս մասին հայտնում է «Փաստինֆո»-ի թղթակիցը դեպքի վայրից։
Ծնողները հայտնում են, որ ժամը 8։30-ից հանդիպում են պահանջել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, սակայն որևէ արձագանք չի եղել։
Նրանք շարունակում են փակ պահել պողոտան՝ պահանջելով կառավարության ղեկավարից պատասխանել հարցերին, թե որտեղ են իրենց տղաներն ու ինչ քայլեր են արվում նրանց վերադարձնելու ուղղությամբ։

Родители без вести пропавших военнослужащих перекрыли проспект Баграмяна в Ереване 07/26/2023   11:51  |  Лента новостей
Родители военнослужащих химчасти Эчмиадзина, без вести пропавших в ходе 44-дневной войны в Арцахе, перекрыли проспект Баграмяна в центре Еревана, передает корреспондент "ФактИнфо" с места событий.
Родители сообщают, что с 08:30 требуют встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, однако никакой реакции нет.
Они продолжают перекрывать проспект, требуя от главы правительства ответить им, где их сыновья и какие шаги предпринимают власти для их возвращения.
11:24 27/06/2023  |  Лента новостейСмена внешнеполитического вектора Армении до войны не обсуждалась - Пашинян