Աղդամի ճանապարհով Արցախի ժողովրդին օգնություն հասցնելու հարցի քննարկմանը չեմ մասնակցել. Փաշինյան (տեսանյութ) 07/25/2023   13:28  |  Քաղաքական
Լաչինի միջանցքի հարցը քննարկելու մանդատ ունեմ, այն ստեղծվել է եռակողմ հայտարարությամբ, որի կողմերից մեկը նաեւ ես եմ։ Այսօր հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ պնդելով, որ Աղդամ-Ասկերան ճանապարհն օգտագործելու հարցի քննարկմանը ինքը չի մասնակցել՝ հայտարարելով, որ չունի մանդատ։
Հիշեցնենք, որ այդ ճանապարհով շրջափակված Արցախին օգնություն ցուցաբերելու մասին հայտարարել է Շառլ Միշելը՝ Բրյուսելի վերջին հանդիպումից հետո։ Փաշինյանն այսօր պնդեց, որ այդ հայտարարությունն իր համար անսպասելի չէր, նման հարց հանդիպմանը բարձրացվել է, բայց ինքը հրաժարվել է մասնակցել դրա քննարկմանը՝ նշելով, որ չունի մանդատ։
20:56 21/07/2023  |  ՔաղաքականԵս, նույնիսկ, մտածում եմ, որ Ալիևը Նիկոլ Փաշինյանից է խորհուրդներ հարցնում, թե է՞լ ինչ փորձանք կարող է բերել Արցախի և Հայաստանի գլխին. Մասիս Աբրահամյան

Пашинян: я не участвовал в обсуждении вопроса о доставке помощи народу Арцаху через Агдам 07/25/2023   13:55  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что не участвовал в обсуждении вопроса об использовании дороги Акна(Агдам)-Аскеран, отметив, что у него нет такого мандата.
"У меня есть мандат на обсуждение вопроса о Лачинском коридоре, потому что он был создан в соответствии с трехсторонним заявлением от 9 ноября 2020 года, одним из подписантов которого являюсь я, Республика Армения. Поэтому на этих площадках мы обсуждаем вопросы, связанные с незаконной блокадой Лачинского коридора и открытием Лачинского коридора. Другие вопросы я не обсуждал",  - заявил Никол Пашинян на пресс-конференции во вторник.
Напомним,  об оказании помощи блокадному Арцаху по упомянутой дороге заявил глава Евросовета Шарль Мишель по итогам недавней трехсторонней встречи в Брюсселе. Пашинян сегодня подчеркнул, что данное заявление не было для него неожиданностью, подобный вопрос на встрече поднимался, но он отказался участвовать в его обсуждении, указав, что  на это у него нет мандата.