Արցախը՝ ՌԴ կազմում ներառելու քննարկումների Փաշինյանը չի մասնակցել (տեսանյութ) 07/25/2023   14:40  |  Քաղաքական
14:20 25/07/2023  |  ՔաղաքականՌԴ նախագահն ինքն է դիմել Դաշնային ժողովին, որ պետք է ԼՂ գործուղել խաղաղապահ զորախումբ բնակչության զանգվածային սպանդը կանխելու ուղղությամբ.Փաշինյան (տեսանյութ)
14:12 25/07/2023  |  ՔաղաքականԱդրբեջանի հրապարակային ելույթներից չի բխում պատրաստակամություն՝ քննարկելու ԼՂ ժողովրդի իրավունքները.Փաշինյան
14:10 25/07/2023  |  ՔաղաքականԱնկախ տեղից` բանակցությունների օրակարգը չի փոխվում. Փաշինյանը խոսել է մոսկովյան բանակցություններից ակնկալիքների մասին
13:58 25/07/2023  |  ՔաղաքականՀՀ-ն չի կարող որոշել ԼՂ ժողովրդի ճակատագիրը. Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)
13:43 25/07/2023  |  ՔաղաքականՓաշինյանն արձագանքել է Օսկանյանին. կարողանում էր բեկում մտցնել, թող դա աներ իր պաշտնավարման տարիներին (տեսանյութ)
13:34 25/07/2023  |  ՔաղաքականԱրցախի հումանիտար ճգնաժամի պարագայում էլ խաղաղության օրակարգն անփոփոխելի է, և ՀՀ կառավարությունը հավատարիմ է դրան. Փաշինյան

Пашинян заявил, что не обсуждал вопроса вхождения Арцаха в состав России 07/25/2023   15:24  |  Политика
Пашинян заявил, что никогда не вел обсуждений по вопросу вхождения Арцаха в состав России.
В ходе пресс-конференции премьера Армении спросили, обсуждал ли он со своими арцахскими и российскими коллегами возможность вхождения Арцаха в состав России?
"У меня нет ответа на этот вопрос, потому что он меня не касается. Я таких обсуждений никогда не вел", - заявил он.
Пашиняна также спросили, рассматривает ли Ереван возможность переселения 120 000 жителей Нагорного Карабаха в Армению  в случае их насильственного выселения. В ответ Пашинян заявил, что Армения такого вопроса не обсуждает.
"Армения обсуждает вопрос создания возможностей для проживания армян Нагорного Карабаха в своих собственных домах, в собственной стране, на своей родине", - сказал Пашинян.