Իմ գոհունակությունն եմ հայտնում Երևանում ռեզիդենտ դեսպանություն բացելու Բելգիայի կառավարության որոշման կապակցությամբ. Փաշինյանի ուղերձը 07/21/2023   12:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Ալեքսանդր Դե Կրոյին՝ Բելգիայի Ազգային տոնի առթիվ: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Ուղերձում ասված է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և բելգիացի բարեկամ ժողովրդին Բելգիայի Թագավորության Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Մեծապես արժևորում եմ Հայաստանի և Բելգիայի ձեռքբերումները համա­գործակցության տարբեր բնագավառներում: Համոզված եմ, որ միասնական ջանքերի շնորհիվ Հայաս­տանի և Բելգիայի միջև հարաբերությունները կզարգանան և կընդ­լայն­վեն երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում, այդ թվում՝ ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակներում:
Օգտվելով առիթից՝ իմ գոհունակությունն եմ հայտնում Երևանում ռեզիդենտ դեսպանություն բացելու Բելգիայի կառավարության որոշման կապակցությամբ: Վստահ եմ, որ այն նոր լիցք կհաղորդի հայ-բելգիական ավանդական բարեկամության վրա հիմնված միջպետական հարաբերություններին:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Ձեր երկրին՝ բարգավաճում և առաջընթաց»:
22:57 20/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը ՔՊ-ականների հետ քննարկել է ավագանու ընտրության քարոզարշավի հարցերը
17:49 20/07/2023  |  ՔաղաքականՏեղի է ունեցել դատաիրավական բարեփոխումների մշտադիտարկման խորհրդի նիստը
16:34 20/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կոլումբիայի նախագահ Գուստավո Պետրոյին
12:03 20/07/2023  |  ՏնտեսությունԱնտրամաբան է, որ մի քանի միլիոն դոլար ներդրում արած հյուրանոցի տերը նաև մի քանի կմ ճանապարհ կառուցի, կառավարությունը պետք է աջակցի. վարչապետ
11:40 20/07/2023  |  ՔաղաքականԲրյուսելյան բանակցությունները կոնկրետ արդյունքներ չեն տվել. Փաշինյան (տեսանյութ)
11:24 20/07/2023  |  ՔաղաքականԱռաջիկայում պետք է կոնկրետացնենք սահմանազատման աշխատանքների քարտեզագրման հիմքը. Փաշինյան (տեսանյութ)

Пашинян выразил удовлетворение решением правительства Бельгии открыть в Ереване резидентное посольство 07/21/2023 12:53 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Королевства Бельгия Александру де Кро по случаю Национального праздника страны. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства. В послании говорится:
“Сердечно поздравляю Вас и дружественный бельгийский народ по случаю Национального праздника Королевства Бельгия.
Высоко ценю достижения Армении и Бельгии в различных сферах сотрудничества. Уверен, что благодаря совместным усилиям отношения между Арменией и Бельгией будут развиваться и расширяться в двустороннем и многостороннем форматах, в том числе в рамках Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС.
Пользуясь случаем, выражаю удовлетворение решением правительства Бельгии открыть в Ереване резидентное посольство. Уверен, что это придаст новый импульс основанным на традиционной армяно-бельгийской дружбе межгосударственным отношениям.