Հրամայական է անհապաղ ջանքեր գործադրել՝ Լաչինի միջանցքի անօրինական շրջափակման հետևանքով ԼՂ-ում հումանիտար ճգնաժամի կարգավորման ուղղությամբ. ՀՀ ԱԳՆ 07/21/2023 11:57 | Քաղաքական
Ավստրիա կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում, ՀՀ ԱԳՆ Արարատ Միրզոյանի պատվիրակությունը հանդիպում է ունեցել դիվանագիտական ներկայացուցչության հետ։ ՀՀ ԱԳՆ թվիթերյան էջից տեղեկանում ենք, որ հանդիպմանը քննարկվել են առկա մարտահրավերները։
«Ներկայացվեցին բանակցային գործընթացի մանրամասները։ Հրամայական է անհապաղ միջազգային ջանքեր գործադրել՝ ուղղված Լաչինի միջանցքի անօրինական շրջափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար ճգնաժամի կարգավորմանը»,- ասված է ՀՀ արտաքին գերատեսչության հրապարակման մեջ։

Крайне необходимо приложить немедленные международные усилия для снятия незаконной блокады Лачинского коридора – МИД Армении 07/21/2023   12:34  |  Политика
В ходе визита министра иностранных дел в Австрию состоялась встреча дипломатических представителей стран. Были представлены детали переговорного процесса.  Об этом говорится в заявлении МИД Армении, опубликованном в Twitter.
"Крайне необходимо приложить немедленные международные усилия для разрешения гуманитарного кризиса в Нагорном Карабахе в результате незаконной блокады Лачинского коридора", - говорится в публикации МИД Армении.