Էջմիածնի «Քիմիկների» զորամասի անհետ կորած զինծառայողների ծնողները փակել են Բաղրամյան պողոտան 07/19/2023 14:25 | Քաղաքական
Էջմիածնի «Քիմիկների» զորամասի անհետ կորած զինծառայողների ծնողները փակել են Բաղրամյան պողոտան, ապա սկսեցին շարժվել դեպի Պարոնյան-Բաղրամյան խաչմերուկը և փակել այն՝ փորձելով լսելի դարձնել իրենց ձայնը։
Ծնողները վաղ առավոտից հավաքվել էին Կառավարության շենքի մոտ, ապա՝ Նախագահի նստավայրի մոտ, որտեղ գտնվում է Նիկոլ Փաշինյանը, սակայն ավելի քան երեք ժամ նախագահականում գտնվելու ընթացքում որևէ մեկը նրանց չի մոտեցել, չի ընդունել։

Родители без вести пропавших военнослужащих перекрыли проспект Баграмяна в центре Еревана 07/19/2023 14:51 | Лента новостей
Родители военнослужащих химчасти Эчмиадзина, без вести пропавших на войне, перекрыли проспект Баграмяна в центре Еревана. Затем участники акции направились в сторону перекрестка ул. Пароняна и пр. Баграмяна и попытались перекрыть его.
Родители с раннего утра собрались возле здания правительства Армении, а затем у резиденции президента, где в настоящее время находится Никол Пашинян. Однако за три часа, которые они пробыли у резиденции, никто к ним не вышел и не принял их.