Ապատեղեկատվություն են տարածում, թե Աղդամից Ասկերան հումանիտար օգնություն են տեղափոխում. այդ հատվածով մեքենա չի անցել պաշտոնական 07/18/2023   11:47  |  Կյանքն՝ Արցախում
«Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցում հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածվում առ այն, թե իբր Ակնայից` (Աղդամ) Ասկերան քաղաքով ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ, Կարմիր խաչի աշխատակիցները հումանիտար օգնություն են տեղափոխում։
Արցախի ՆԳ նախարարությունը հայտարարություն է տարածել՝ վստահեցնելով, որ Ասկերան քաղաքի ոստիկանական անցակետով դեպի Ակնա որևէ տրանսպորտային միջոց չի անցել, առավել ևս հումանիտար բեռներ չեն տեղափոխվել։
Նախարարությունը միաժամանակ կո'չ է անում, տուրք չտալ չճշտված տեղեկություններին և զերծ մնալ պառակտողական ու զրպարտիչ գործողություններինից։
Ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնի ծառայողները այդ անցակետում շուրջօրյա հերթապահություն են իրականացնում, մշտական դիտարկման տակ պահելով Ասկերան քաղաքի և հարակից բնակավայրերի անցուդարձը։
12:24 29/04/2023  |  ՔաղաքականԱդրբեջանական կողմը 14 ժամ շարունակ Շուշիի մոտ կանգնեցրել է հումանիտար բեռներ մատակարարող խաղաղապահների մեքենաները
19:30 18/03/2023  |  Միջազգային լրահոսԱղդամում արկ է պայթել, էքսկավատորի վարորդը՝ վնասվածք ստացել
14:01 16/03/2023  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանի կողմից օկուպացված Աղդամում ադրբեջանցիներ են պայթել ականի վրա
16:28 09/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԶանգվածային թունավորում՝ բռնազավթված Ակնայում
20:30 16/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱկնայի շրջանում ադրբեջանական տրակտոր է պայթել ականի վրա
21:21 15/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱկնայում ադրբեջանցի է պայթել ականի վրա
13:51 16/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը նոր մոդուլային զորամաս է կառուցել օկուպացված Աղդամում
18:33 27/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԹուրքիայի եւ Ռուսաստանի ներկայացուցիչներն այցելել են Աղդամ (Ակնա)
12:24 28/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ադրբեջանի իշխանությունները կազմակերպել են օտարերկրյա դիվանագետների այց դեպի Աղդամի շրջան

В Арцахе опровергли вбросы о перевозке гуманитарного груза из Акны(Агдама) через город Аскеран 07/18/2023   12:23  |  Арцах
В социальной сети Facebook распространяется очередная дезинформация о том, что сотрудники Красного Креста перевозят гуманитарный груз из Акны (Агдам) через город Аскеран в сопровождении российских миротворцев.
МВД Арцаха выступило с заявлением, заверив, что ни одно транспортное средство не проезжало через полицейский блокпост в городе Аскеране в сторону Акны, не говоря уже о перевозке гуманитарных грузов.
Министерство в то же время призывает не вестись на непроверенные сведения и воздержаться от вносящих раскол и клеветнических действий.
На этом блокпосту круглосуточно дежурят сотрудники Аскеранского районного отдела полиции, держа под постоянным наблюдением проезд через город Аскеран и близлежащие населенные пункты.