Ադրբեջանական կողմը 4 անգամ խախտել է հրադադարը՝ կրակ բացել դաշտերում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ 07/17/2023   14:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 13-ին ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ «Ամարասի հովտում» 3 կոբայն հունձ կատարելու ժամանակ, ժամը 17:40-ին Ադրբեջանի մարտական դիրքերից կրակոցներ են արձակավել բերքահավաք իրականացնող քաղաքացիների ուղղությամբ, ինչի հետևանքով դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքները:
Հուլիսի 14-ին ժամը 19:20-ին Մարտունու շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Մաճկալաշեն գյուղին հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից ականանետից կրակոցներ են արձակել՝ գյուղատնտեսական նշանակության ցանքատարածքների ուղղությամբ:
Հուլիսի 15-ին ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնի Շոշի բաժանմունքում հաղորդում է ստացվել, որ նույն օրը ժամը 09:50-ի սահմաններում, Ա. Մ.-ն (ծնված 1959թ.), «Fortschritt E 302» խոտհնձիչ տրակտորով Վերին Սզնեք գյուղում խոտհարման աշխատանքներ իրականացնելիս, ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային զենքերով կրակահերթեր է արձակվել տրակտորի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները:
14:03 17/07/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԱրցախում բացահայտվել է թմրամիջոցներ, հոգեմետ կամ թունավոր նյութեր պարունակող բույսեր ցանելու և աճեցնելու 24 դեպք
11:50 17/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՈ՞ւր մնացին մարդու իրավունքները. բողոքի ակցիա՝ ՄԱԿ-ի գրասենյակի դիմաց. Ուղիղ
10:57 17/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում նշել են Հիսուս Քրիստոսի Պայծառակերպության տոնը
10:18 17/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊետնախարարը կոչ է անում Հայաստանում ևս միանալ համաժողովրդական շարժմանը
21:54 16/07/2023  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱրցախում ժամը 20:20-ի սահմաններում ադրբեջանական զինուժը խախտել է հրադադարը
19:56 15/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀանրահավաք՝ Արցախում. պահանջում են բացել կյանքի ճանապարհը․ ուղիղ
15:13 15/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀարյուրավոր եվրոպական ՀԿ-ներ պահանջում են իրենց ղեկավարներից պատժամիջոցներ կիրառել Ադրբեջանի նկատմամբ
14:41 15/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱվելի քան 100 հազար արցախահայեր շրջափակված են Ադրբեջանի կողմից` Ռուսաստանի մեղսակցությամբ. Նատալի Լուազո

Азербайджан в течение недели четырежды обстреливал жителей Арцаха, занятых на сельхозугодиях 07/17/2023 15:10 | Лента новостей
Азербайджанские ВС в период с 10 по 17 июля четырежды нарушали режим прекращения огня, ведя огонь по мирным жителям, выполнявшим на полях сельскохозяйственные работы. Об этом сообщает МВД Республики Арцах.
13 июля в Мартунинское РОВД поступило сообщение о том, что в 17:40 азербайджанские ВС обстреляли граждан, занимавшихся уборкой урожая на 3 зерноуборочных комбайнах в Амарасской долине, в результате чего сельскохозяйственные работы были остановлены.
14 июля в 19:20 в Мартунинское РОВД поступило сообщение о том, что с азербайджанских боевых позиций близ села Мачкалашен
был открыт минометный огонь в направлении земельных участков сельскохозяйственного назначения.
15 июля в Шошское отделение Аскеранского РОВД поступило сообщение о том, что в тот же день около 09:50 гражданин А. М. (1959 г.р.) работал на сельхозугодиях с использованием косилки "Fortschritt E 302", когда азербайджанские ВС открыли огонь по трактору, в результате чего работы были остановлены.