Ու որքան էլ ուկրաինական ճակատն առաջնային է ռուսների համար, պետք է գիտակցել, որ կան բաներ, որ հետո արդեն ուշ է լինելու, որովհետև գնացքն արդեն շարժվում է. Աբրահամյան 07/17/2023   10:29  |  Մեկնաբանություն
Միջազգային դերակատարները` յուրաքանչյուրն իր ձևով ու շուստրիությամբ, փորձում են նախապես իրենց սրբագրել արցախյան ողբերգությունից: Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը.
«Հավաքական արևմուտքը ցույց է տալիս, թե մեծ ջանքեր է գործադրում Արցախի հարցի հանգուցալուծման համար, իսկ իրականում Արցախի համար խաղաղ ադրբեջանացում է ապահովում, ռուսներն ասում էին, թե մենք հայկական Արցախ էինք առաջարկում, բայց հայաստանյան իշխանությունը ամեն գնով հանձնում է:
Այն, որ հայաստանյան իշխանությունը թուրքական օրակարգեր է սպասարկում, հանրության մեծամասնությունը կասկած չունի, սակայն միջազգային դերակատարները պետք է գիտակցեն, որ իրենց այս քաղաքականությունը բերելու է նրանցից ոմանց ռեգիոնալ վախճանին:
Եթե ՌԴ-ից ուզում են համոզել, որ իրենց մոտ չի ստացվում զուտ այն պատճառով, որ հայաստանյան իշխանությունը չի ուզում, ապա ակնհայտ է, որ ՌԴ-ն իր ազդեցության տարածաշրջաններում միայն կոնկրետ երկրների ցանկություններով չի առաջնորդվում:
Ի վերջո, ռուս զինվորներն Արցախում են ու նրանց աչքի առաջ ոչ միայն թաղվում է ռուսական միջնորդական առաքելությունը, այլ ճանապարհ է հարթվում ՌԴ-ի` տարածաշրջանից դուրս հրելու գործընթացին:
Դեռ չեմ խոսում ադրբեջանցիների` Ռուսաստանին արժեզրկելու, վարկաբեկելու և ծաղրելու վարքագծին:
Ու որքան էլ ուկրաինական ճակատն առաջնային է ռուսների համար, պետք է գիտակցել, որ կան բաներ, որ հետո արդեն ուշ է լինելու, որովհետև գնացքն արդեն շարժվում է»:
11:49 16/07/2023  |  ՄեկնաբանությունՄիշելը «սխալմամբ մյուս կողմ անցած» ասելով՝ ու՞մ նկատի ունի` ադրբեջանցի զինծառայողներին, որ եկել, մարդ էին սպանե՞լ, թե՞ առևանգված հայ զինծառայողիներին. Աբրահամյան
17:54 15/07/2023  |  ՄեկնաբանությունՌուսական կողմն ասում է, որ եթե ՀՀ իշխանությունն Արցախը հանձնել է, ապա մեզանից ի՞նչ եք ուզում․ Աբրահամյան
11:18 15/07/2023  |  ՄեկնաբանությունԱրմենը նստած է, Արցախը` շրջափակված, իսկ հողատուները շարունակում են իրենց կյանքը վայելել, Ադրբեջանի ու Թուրքիայի հետ նոր գործարքներ նախապատրաստել. Աբրահամյան
18:32 14/07/2023  |  ՔաղաքականԱրցախում ստեղծված ողբերգությունը մեկ անուն ունի ՝ Նիկոլ Փաշինյան.Տիգրան Աբրահամյան
11:19 14/07/2023  |  ՄեկնաբանությունԱրցախում մարդիկ պատային վիճակում են. Աբրահամյան
10:20 13/07/2023  |  ՄեկնաբանությունԱրցախում ճգնաժամը նոր դրսևորումներ է ստանում, որի միայն մակերեսն է տեսանելի. Աբրահամյան
19:09 12/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱմեն անգամ, երբ իշխանությությունը խոսում է բանակի մասին, աչքիս առաջ հենց այս ծանր միջադեպն է գալիս․ Աբրահամյան
10:31 12/07/2023  |  ՄեկնաբանությունԱյս իշխանությունը հաղթանակ տանող, պայքարող, կռիվ տվող մարդկանց նկատմամբ հատուկ ատելություն ունի. Աբրահամյան
13:31 11/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը շարունակ հիմք է փնտրում՝ միջանցքը փակ պահելու. Տիգրան Աբրահամյան
22:38 10/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանությունը վերից վար ոչնչացնում է բոլորին՝ քննիչից մինչև դատավոր. Տիգրան Աբրահամյան

Сколь бы приоритетным ни был украинский фронт для русских, нужно понимать, что потом будет слишком поздно - Абрамян 07/17/2023   10:56  |  Комментарий
Международные акторы, каждый по своему и по-шустрому, пытается заблаговременно откреститься от арцахской трагедии, написал депутат Национального Собрания Армении от блока "Честь имею" Тигран Абрамян.
"Коллективный Запад показывает, что он, мол, прилагает большие усилия для разрешения Арцахского вопроса, а в действительности обеспечивает мирную азербайджанизацию Арцаха. Русские же заявляли, что они, мол, предлагали сохранить Арцах армянским, но власти Армении любой ценой сдают. То, что власти Армении обслуживают турецкую повестку, большая часть общества и не сомневается, однако международные акторы должны осознавать, что проводимая ими политика приведет к региональному краху некоторых из них", - отметил Абрамян.
По его словам, если РФ хочет убедить в том, что у них не получается только по той причине, что власти Армении этого не желают, то очевидно, что РФ в регионах своего влияния не руководствуется одними лишь пожеланиями конкретных стран.
"В конце концов, российские военные находятся в Арцахе, и на глазах у них не только хоронят российскую посредническую миссию, но прокладывают путь  к процессу вытеснения РФ из региона. Я уже не говорю о поведении азербайджанцев по обесцениванию, дискредитации и высмеиванию России. И сколь бы приоритетным ни был украинский фронт для русских, нужно понимать, что есть вещи, исправить которые потом будет слишком поздно, потому что поезд уже двинулся", - написал политик.