Ադրբեջանական կողմը կրակ է բացել Ասկերանի շրջանում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիների ուղղությամբ. ՊԲ 07/15/2023 11:48 | ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 15-ին Ժամը 09:50֊ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը հրաձգային զենքից կրակ է բացել Ասկերանի շրջանի Ներքին Սզնեք համայնքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
«Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հուլիսի 15- ին ժամը 10։00-ի սահմաններում փորձել են Ասկերանի շրջանում իրականացնել ամրաշինական աշխատանքներ, որոնք իբր թե խափանվել են ադրբեջանական կողմի գործողությունների արդյունքում, հերթական ապատեղեկատվությունն է։
Այս կերպ Ադրբեջանի Պն- ն փորձում է հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կրակը գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձսնց ուղղությամբ. հուլիսի 15-ին Ժամը 09:50֊ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը հրաձգային զենքից կրակ է բացել Ասկերանի շրջանի Ներքին Սզնեք համայնքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ:

ВС Азербайджана открыли огонь по мирным жителям в Арцахе 07/15/2023 15:47 | Лента новостей
"Распространенное МО Азербайджана сообщение о том, что 15 июля около 10:00 подразделения Армия обороны якобы пытались провести фортификационные работы в Аскеранском районе, которые якобы были сорваны в результате действий азербайджанской стороны, является очередной дезинформацией", - заявляет арцахское оборонное ведомство.
В ведомстве отметили, что таким образом Минобороны Азербайджана пытается оправдать обстрел своими подразделениями по мирным жителям, проводящим сельскохозяйственные работы.
МО Арцахах также сообщает об обстреле мирных жителей со стороны ВС Азербайджана
"15 июля около 09:50 азербайджанская сторона из стрелкового оружия открыла огонь по мирным жителям, выполнявшим сельскохозяйственные работы в общине Неркин Сзнек Аскеранского района. Об инциденте доложено командованию миротворческого контингента РФ", - говорится в сообщении МО Арцаха.