Քննարկվել է Հանրային կառավարման բարեփոխումների ընթացքը 07/14/2023   15:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ Կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է Հանրային կառավարման բարեփոխումների ընթացքը:
Պատասխանատուները զեկուցել են, որ հստակեցվել են բարեփոխումների ռազմավարական հիմնական նպատակները և թիրախները: Դրանք միտված են՝ քաղաքականությունների մշակմանը, քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացմանը, պետական կառավարման համակարգի ինստիտուտների արդյունավետության բարձրացմանը, մարդկային ռեսուրսների ու կարողությունների բարելավմանը, մասնակցային կառավարման համակարգի և հաղորդակցության զարգացմանը:
Մանրամասն ներկայացվել են արդեն իսկ կատարված և առաջիկայում նախատեսվող աշխատանքները՝ ըստ սահմանված ժամանակացույցի և նպատակների: Ծավալվել է մտքերի փոխանակություն, որի ընթացքում ներկայացվել են տարբեր դիտարկումներ և առաջարկություններ:
Վարչապետը կարևորել է բարեփոխումների արդյունավետ իրականացումը և պատասխանատուներին հանձնարարել գործընթացի վերաբերյալ պարբերաբար ներկայացնել զեկույց:
18:43 13/07/2023  |  ՎերլուծություններՏուշոնկա-շոուի նոր, արցախյան տարբերա՞կն է ծրագրվում՝ ծխախոտ-շոու․․․
12:39 12/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ուզբեկստանի նախագահի հետ
16:21 11/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը Երևանում ներկա է գտնվել Խորեն Հովհաննիսյանի անվան մարզադպրոցի բացման արարողությանը

В правительстве Армении обсудили ход реформ общественного управления 07/14/2023   16:10  |  Лента новостей
Под председательством премьер-министра Армении Никола Пашиняна в правительстве состоялось совещание, в ходе которого был обсужден ход Реформ общественного управления. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства РА.
Ответственные лица доложили, что уточнены основные стратегические цели и задачи реформы. Они направлены на разработку политики, повышение качества предоставляемых гражданам услуг, повышение эффективности институтов системы государственного управления, улучшение человеческих ресурсов и возможностей, развитие системы партисипативного управления и коммуникации.
Были подробно представлены уже выполненные и запланированные на ближайшее время работы в соответствии с установленным графиком и целями. Состоялся обмен идеями, в ходе которого были представлены различные наблюдения и предложения.
Премьер-министр подчеркнул важность эффективной реализации реформ и поручил ответственным лицам регулярно представлять отчет о процессе.