Պատուհանից ընկած 7-ամյա երեխան հիվանդանոցում մահացել է 07/14/2023 10:58 | Արտակարգ պատահարներ
Հուլիսի 13-ին երեկոյան պարեկները 3-րդ հարկից ընկած 7-ամյա տղային իրենց ծառայողական ավտոմեքենայով շտապ հասցրել են «Գյումրու մոր և մանկան ավստրիական» հիվանդանոց, որտեղ բժիշկները պայքարել են տղայի կյանքի համար, սակայն ապարդյուն։
«Երեխայի վիճակը ծայրահեղ ծանր էր՝ կյանքի հետ անհամատեղելի բազմակի վնասվածքներ ուներ, արեցինք հնարավոր ամեն ինչ, բայց ցավոք, երեխայի կյանքը փրկել չկարողացանք»,-«Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց հիվանդանոցի տնօրեն Կարեն Գևորգյանը։
Ըստ տեղեկությունների՝ երեխան ընկել է իրենց տան 3-րդ հարկի պատուհանից: Ոստիկանության Մուշի բաժնի ծառայողներն ու ՊԾ Շիրակի մարզի գումարտակի պարեկները դեպքի վայրում հայտնաբերել են արնանման հետքեր և երեխայի խաղալիքը:

Выпавший с третьего этажа в Гюмри семилетний мальчик скончался в больнице 07/14/2023   13:00  |  Чрезвычайное просшествие
Выпавший с третьего этажа в Гюмри семилетний мальчик скончался.  Инцидент произошел 13 июля в четверг. Мальчика на машине патрульно-постовой службы доставили в Австрийской больницу матери и ребенка в Гюмри, где врачи боролись за его жизнь, однако безуспешно
"Состояние ребенка было крайне тяжелым, поскольку он получил множественные травмы, несовместимые с жизнью. Сделали все возможное, но, к сожалению, спасти его не удалось", - сообщил "Арменпресс" директор больницы Карен Геворкян.
Согласно сведениям, ребенок выпал из окна третьего этажа своего дома. На месте падения правоохранители обнаружили следы крови и игрушки ребенка.