Ինչո՞վ է պայմանավորված Բրյուսելյան հանդիպման օրվա փոփոխությունը. ՀՀ վարչապետի խոսնակի մեկնաբանությունը 07/13/2023   16:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետի գրասենյակը չունի որեւէ մեկնաբանություն՝ եռակողմ հանդիպման օրվա փոփոխության հետ կապված։
Կառավարության այսօրվա նիստում Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Շառլ Միշելի միջնորդությամբ շաբաթ օրը Բրյուսելում տեղի կունենա Փաշինյան-Ալիև հերթական հանդիպումը՝ հավելելով, որ ինքն արդեն հաստատել է իր մասնակցությունն այդ հանդիպմանը։
Ավելի վաղ՝ հունիսի 1-ին, Միշելը հայտարարել էր, որ եռակողմն այդ հանդիպումը նախատեսված էր անցկացնել ավելի ուշ՝ հուլիսի 21-ին, սակայն, փաստորեն, իրավիճակ է փոխվել ու եռակողմ հանդիպումը տեղի կունենա ավելի շուտ։
«Փաստինֆո»-ն ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղարից փորձեց հետաքրքրվել, թե ինչով է պայմանավորված հանդիպման օրվա փոփոխությունը, սակայն, պարզվեց, պատճառներին ծանոթ չէ, մեկնաբանություն չունի։
«Որևէ մեկնաբանություն տալ չեմ կարող։ Բայց կողմերի համաձայնությամբ տեղափոխվել է ավելի վաղ ժամկետ։ Այդ մասին ավելի վաղ նաև ՀՀ ԱԽՔ-ն էր հայտարարել»,- ասաց նա։
12:39 12/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ուզբեկստանի նախագահի հետ
16:21 11/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը Երևանում ներկա է գտնվել Խորեն Հովհաննիսյանի անվան մարզադպրոցի բացման արարողությանը

В правительстве Армении прокомментировали причины переноса встречи Пашиняна и Алиева в Брюсселе на более ранний срок 07/13/2023   16:36  |  Лента новостей
Офис премьер-министра Армении воздержался от комментариев по поводу изменения даты предстоящей трехсторонней встречи в Брюсселе.
На сегодняшнем заседании правительства премьер-министра РА Никол Пашинян заявил, что в субботу при посредничестве председателя Европейского совета Шарля Мишеля в Брюсселе запланирована его встреча с Алиевым, добавив, что он уже подтвердил свое участие в ней.
Ранее 1 июня Мишель сообщил, что упомянутую трехстороннюю встречу планируется провести позже, 21 июля, однако фактически ситуация изменилась и переговоры пройдут раньше.
ИА "ФактИнфо" попыталось уточнить у пресс-секретаря премьера Армении причину изменения даты встречи, однако, как выяснилось, она ей неизвестна.
"Я никак не могу комментировать. Но по согласию сторон встреча была перенесена на более ранний срок. Ранее об этом уже сообщил секретарь Совбеза РА", - сказала она.
17:01 30/05/2023  |  Лента новостейШарль Мишель заявил о "решающем значении диалога между Баку и армянами бывшей НКАО"