ՔՊ-ն Թագուհի Թովմասյանին ԱԺ հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնից հեռացման նախագիծ է ներկայացրել 07/10/2023   15:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
«ՔՊ» խմբակցությունը պաշտոնապես շրջանառության մեջ է դրել Թագուհի Թովմասյանի՝ որպես Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի լիազորությունների դադարեցման մասին օրինագիծը։ Այն այսօր հրապարակվել է ԱԺ կայքում։
Նախագծի հիմնական զեկուցողը լինելու է Հովիկ Աղազարյանը։ Ըստ որոշման նախագծի՝ Թագուհի Թովմասյանն իբրև պատշաճ չի կատարել իր պարտականությունները, իսկ պատշաճ կատարելը, ըստ ՔՊ-ի, պետք է լիներ ՄԻՊ թեկնածու Էդգար Ղազարյանին լռեցնելը։
Մասնավորապես, ըստ ՔՊ-ի, իր նախագահությամբ նիստի ընթացքում Թովմասյանն իբրև անտարբեր վերաբերմունք է դրսևորել՝ «ՀՀ հարյուր հազարավոր քաղաքացիների արժանապատվության վիրավորման և ատելության խոսքի նկատմամբ», մինչդեռ, Էդգար Ղազարյանը խոսել էր ադրբեջանաթուրքական հեղափոխության մասին, իսկ թե ինչպես պետք է հանձնաժողովի նախագահը արգելեր խոսել թեկնածուին՝ հայտնի է թերևս միայն «ՔՊ»-ին։
10:14 03/07/2023  |  ՔաղաքականԴատական համակարգում զարգացումները խիստ մտահոգիչ են, գրություններ եմ ուղարկել միջազգային գործընկերներիս. Թովմասյան
11:53 25/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԹագուհի Թովմասյանը Շվեդիայի դեսպանին պատմել է «լեզուդ կկտրեմ» հայտարարությունների մասին
07:54 23/05/2023  |  ՄամուլԹագուհի Թովմասյանն այցելել է տիկին Գայանեին. նա ուղերձ է փոխանցել. «Ժողովուրդ»
07:41 20/05/2023  |  ՄամուլՀիմնազուրկ է Թովմասյանին պաշտոնանկ անելու նախագիծը․ որոշում կա․ «Ժողովուրդ»
12:37 13/05/2023  |  ՄեկնաբանությունՍպասելու եմ յուրաքանչյուրիդ. Թագուհի Թովմասյան
16:31 09/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս պահին դրությամբ մոտ 150.000 ստորագրություն է հավաքվել՝ «Ոչ Արցախի էթնիկ զտմանը» ստորագրահավաքի շրջանակներում (տեսանյութ)
14:49 05/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե ինձ պաշտոնանկ անեն, ընդդիմությունը թեկնածու չի առաջադրի. Թովմասյան
14:11 05/05/2023  |  ՔաղաքականԾնողին տվել են երեք ձեռք, ասել՝ ձեր որդին է, տարեք հուղարկավորեք. Թագուհի Թովմասյան
08:07 05/05/2023  |  ՄամուլԹագուհի Թովմասյանին պաշտոնից զրկելու նախագծի մշակման աշխատանքներն արդեն սկսել են․«Հրապարակ».

Правящая фракция Армении хочет отстранить Товмасян от должности главы парламентской комиссии 07/10/2023   16:11  |  Лента новостей
Фракция "Гражданский договор" официально ввела в обращение законопроект о прекращении полномочий Тагуи Товмасян на посту председателя постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопросам. Соответствующий проект опубликован на сайте парламента.
Основным докладчиком выступит депутат от ГД Овик Агазарян.
Согласно проекту решения, якобы Тагуи Товмасян не выполнила должным образом свои обязанности. Речь идет об эпизоде с кандидатом в омбудсмены Армении Эдгаром Казаряном.
В частности, согласно ГД, Товмасян в ходе заседания под ее председательством якобы проявила безразличие к "оскорблению достоинства сотен тысяч граждан и риторике ненависти" в то время, как Эдгар Казарян говорил об  "азербайджано-турецкой революции". А вот каким образом глава комиссии должна была запретить кандидату говорить, известно пожалуй, только ГД.