Ֆրանսիայի դեմ ադրբեջանական քարոզչության նպատակը այլ երկրների կողմից ԼՂ ճգնաժամին հնարավոր հասցեական գնահատականները կանխելն է. վարչապետ 07/06/2023   11:52  |  Քաղաքական
Ադրբեջանն ամիսներ շարունակ լայնածավալ հակաքարոզչություն է սկսել Ֆրանսիայի նկատմամբ, որի թե՛ պաշտոնական, թե՛ հանրային հարթակներում հնչում են հասցեական ահազանգեր Ադրբեջանի կողմից ԼՂ-ի հայության դեմ իրագործվող ապօրինի քայլերի մասին։ Այս մասին կառավարության նիստին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ նշելով, որ Ֆրանսիայի դեմ ուղղված քարոզչությունը այլ երկրների կողմից ԼՂ-ում հաստատված հումանիտար ճգնամին հնարավոր հասցեկան գնահատականները կանխելն է։
«ՀՀ-ն իր հերթին շնորհակալություն հայտնելով Ֆրանսիային՝ պետք է բոլոր միջոցները ձեռնարկի, որ ավելի շատ երկրներ և միջազգային կազմակերպություններ հասցեական գնահատականներով հանդես գան ԼՂ-ում հաստատված հումանիտար ճգնաժամի վերաբերյալ։ Այս ողջ իրավիճակին մեր արձագանքը պետք է լինի դիվանագիտական շարունակական աշխատանքը։ Որքան էլ ծանր լինի թե՛ բարոյապես, թե՛ քաղաքական, թե՛ էմոցիոնալ առումով, մենք որևէ պարագայում ինքնատիրապետումը չպետք է կորցնենք»,- ասաց նա։
11:18 06/07/2023  |  ՔաղաքականԽաղաղության պայմանագրի տեքստը դեռ պատրաստ չէ ստորագրման. Փաշինյան
08:05 06/07/2023  |  ՄամուլՈւմ կկանչեն քննիչ հանձնաժողով Փաշինյանից հետո. ցանկը պատրաստ է. «Ժողովուրդ»
20:11 05/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ«Դոգը» գալիս է Նիկոլ Փաշինյանի հետևից
19:40 05/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ«Բարոյականության ճգնաժամն այսպես է լինում»․ Շարմազանով
10:16 05/07/2023  |  ՔաղաքականԿարդացեք ՀՀ Սահմանադրությունը. այն ոչ երկար, բայց բովանդակային փաստաթուղթ է, որի ընթերցումն օգտակար է յուրաքանչյուրի համար. Փաշինյանի ուղերձը
21:36 04/07/2023  |  Քաղաքական«Չար Արևմուտքը» խոչընդոտ է ստեղծում, որպեսզի Իլհամ Ալիևը և Նիկոլ Փաշինյանը «խաղաղություն» հաստատեն հայերի ոսկորների վրա. Անդրեաս Ղուկասյան

Азербайджан развернул масштабную пропагандистскую кампанию против Франции: Пашинян назвал цель Баку 07/06/2023   12:14  |  Политика
Азербайджан развернул широкомасштабную пропаганду против Франции, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства в четверг, 6 июля.
Пашинян отметил, что частью азербайджанской политики этнических чисток в Нагорном Карабахе является пропагандистская кампания Азербайджана против стран и организаций, дающих объективную оценку гуманитарному кризису в Нагорном Карабахе.
"Азербайджан на протяжении месяцев ведет пропаганду против Франции, на официальных и общественных платформах которой звучат адресные заявления и бьют в набат по поводу незаконных действий в отношении народа Нагорного Карабаха. Пропаганда против Франции нацелена на предотвращение возможных адресных оценок гуманитарного кризиса в Нагорном Карабахе со стороны других стран", - добавил Пашинян.
Пашинян заявил, что Армения, выражая благодарность Франции, должна предпринять все меры, чтобы еще больше стран и организаций присоединились к таким адресным оценкам относительно гуманитарного кризиса в Нагорном Карабахе.
"Нашей реакцией на всю эту ситуацию должна стать постоянная дипломатическая работа. Как бы ни было тяжело и в моральном, и в политическом, и в эмоциональном плане, мы ни при каких обстоятельствах не должны терять самообладание", - заявил он.