Էդվարդ Ասրյանին շնորհվել է գեներալ-լեյտենանտի զինվորական կոչում՝ Փաշինյանի առաջարկությամբ 07/05/2023 17:25 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահը հրամանագրեր է ստորագրել մի շարք զինվորականների կոչումներ տալու մասին՝ հիմք ընդունելով ՀՀ վարչապետի առաջարկությունը։ Այդ մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղարը։
ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանին շնորհվել է գեներալ-լեյտենանտի զինվորական կոչում,
Հատուկ բանակային կորպուսի հրամանատար, գնդապետ Արմեն Գյոզալյանին շնորհվել է գեներալ-մայորի զինվորական կոչում,
ՀՀ ԶՈՒ հրթիռային զորքերի և հրետանու պետ-վարչության պետ, գնդապետ Գոռ Նիկոյանին շնորհվել է գեներալ-մայորի զինվորական կոչում,
ՀՀ ԶՈՒ ինժեներական զորքերի պետ-վարչության պետ, գնդապետ Կարեն Գրիգորյանին շնորհվել է
գեներալ-մայորի զինվորական կոչում,
2-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար, գնդապետ Գարեգին Պողոսյանին շնորհվել է գեներալ-մայորի զինվորական կոչում:

Ряд высокопоставленных офицеров МО Армении удостоены новых воинских званий 07/05/2023   17:43  |  Лента новостей
Президент Армении на основании предложения премьер-министра подписал указы о присвоении ряду высокопоставленных офицеров новых воинских званий. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
Начальнику Генерального штаба ВС РА, первому заместителю министра обороны генерал-майору Эдуарду Асряну присвоено воинское звание генерал-лейтенанта.
Командиру Особого армейского корпуса ВС Армении полковнику Армену Гезаляну присвоено воинское звание генерал-майора.
Начальнику Управления ракетных войск и артиллерии ВС РА полковнику Гору Никояну присвоено воинское звание генерал-майора.
Начальнику инженерных войск ВС РА полковнику Карену Григоряну присвоено воинское звание генерал-майора.
Командующему вторым армейским корпусом полковнику Гарегину Погосяну присвоено воинское звание генерал-майора.