Եվս 15 բուժառու Արցախից տեղափոխվել է Հայաստան 07/05/2023   13:13  |  Կյանքն՝ Արցախում
Այսօր՝ հուլիսի 5-ին Արցախի Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 15 բուժառու ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Նախատեսվում է օրվա ընթացքում ԿԽՄԿ մեքենաներով Արցախ վերադարձնել 17 բուժառուների՝ ուղեկցողների հետ միասին, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար։
«Արևիկ» բուժմիավորումում ստացիոնար բուժում է ստանում 28 երեխա, 4-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 96 հիվանդ, 7 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 4-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։
20:48 04/07/2023  |  ՔաղաքականՓաշինյանն, իր կյանքում առաջին անգամ, հասկացել է, որ Արցախի հանձնումն այնքան էլ ՀՀ իշխանությունների լիազորությունների տիրույթում չէ․ քաղաքագետ
20:39 04/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀրադադարի ռեժիմի երկու խախտում է արձանագրվել Մարտունու և Շուշիի շրջաններում․ ՌԴ ՊՆ

Красный Крест сегодня перевез 15 пациентов из Арцаха в Армению 07/05/2023   13:25  |  Лента новостей
Сегодня, 5 июля, при посредничестве и сопровождении Международного Комитета Красного Креста 15 пациентов вместе с сопровождающими были перевезены в различные специализированные медицинские центры Армении из Республиканского медцентра Арцаха. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава Арцаха.
В течение дня планируется организовать на машинах МККК возвращение в Арцах 8 пациентов и сопровождавших их лиц, которые в свое время были направлены на лечение в Армению в рамках госзаказа.
28 детей проходят лечение в медобъединении “Аревик”, четверо находятся в отделении неонатологии и реанимации.
Лечение в Республиканском МЦ  проходят 96 пациентов, 7 находятся в отделении реанимации, 4 из них – в крайне тяжелом состоянии.