Ադրբեջանում երկրաշարժից հետո շուրջ երեք տասնյակ հետցնցում է գրանցվել. մարդիկ վախենում են վերադառնալ տներ 07/04/2023   11:09  |  Միջազգային լրահոս
Գիշերվա երկրաշարժից հետո Ադրբեջանում գրանցվել է 29 հետցնցում, հայտնել է այդ երկրի սեյսմոլոգիական ծառայության կենտրոնի գլխավոր տնօրեն Գուրբան Եթիրմիշլին։
«Փոքր ցնցումները դեռ կշարունակվեն, բայց ուժեղ չեն լինի։  Դեռ կաա էներգիայի արտազատում»,-հավելել է նա։
Նշենք, որ գիշերը 5,7 բալ ուժգնության երկրաշարժ է տեղի ունեցլ Ադրբեջանում։ Ցնցումները զգացվել են մայրաքաղաք Բաքվում, Աբշերոնյան թերակղզում և Սումգայիթում:
Երկրաշարժից անմիջապես հետո մարդիկ զանգվածաբար սկսել են լքել իրենց տները, ժամերով մնացել դրսում՝ մտավախություն ունենալով, որ ցնցումները կարող են շարունակվել։
10:38 04/07/2023  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանում ուժգին երկրաշարից հետո բնակիչները զանգվածաբար լքել են տները

После сильного землетрясения в Азербайджане зафиксировано трех десятков афтершоков, люди боятся возвращаться в свои дома 07/04/2023   11:21  |  Лента новостей
В Азербайджане после ночного землетрясения было зафиксировано 29 афтершоков, заявил генеральный директор Республиканского центра сейсмологической службы этой страны Гурбан Етирмишли. Его слова приводят местные СМИ.
Мелкие толчки еще будут продолжаться, но сильными они не будут. Происходит высвобождение энергии, добавил он.
Сейсмологи из EMSC сообщили, что землетрясение магнитудой 5,4 произошло у побережья Азербайджана.
Позже Республиканская сейсмологическая служба сообщила о магнитуде 5,7.  Подземные толчки ощущались в Баку, Сумгаите и на Апшеронском полуострове. Люди массово высыпали на улицы.