Ադրբեջանին նյարդայնացնում է, որ իր հանցագործությունը կանխատեսված արդյունքը չի տալիս և փորձում է անբարոյական գործողությունների ցանկն ընդլայնել. Աբրահամյան 06/30/2023   10:15  |  Մեկնաբանություն
Ադրբեջանն Արցախում էթնիկ զտումներ իրականացնելու և բլոկադայի ազդեցությանն առավել ծանր բնույթ հաղորդելու նպատակով անընդհատ կրակի տակ է պահում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող արցախցիներին: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ադրբեջանի առաջնային նպատակն է` տոտալ շրջափակման պայմաններում, թույլ չտալ, որպեսզի մարդիկ ներքին ռեսուրսների հաշվին պարենային անվտանգության նվազագույն խնդիրներ լուծեն:
Ադրբեջանին նյարդայնացնում է, որ իր` մարդկության նկատմամբ իրականացվող ծանր հանցագործությունը, նախապես կանխատեսված արդյունքը չի տալիս և փորձում է իր անբարոյական գործողությունների ցանկն ընդլայնել»,-գրել է Աբրահամյանը։
11:17 29/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե Արցախը ընկավ, ապա հայկական իրականության վախճանը զուտ ժամանակի հարց է դառնալու․ Աբրահամյան

Азербайджан нервничает и пытается расширить перечень своих безнравственных деяний - Абрамян 06/30/2023 11:28 | Комментарий
С целью проведения этнических чисток в Арцахе и усиления тяжелого воздействия блокады постоянно держит под обстрелом арцахцев, проводящих сельскохозяйственные работы, написал секретарь фракции Национального Собрания Армении «Честь имею» Тигран Абрамян на своей странице в Facebook.
Как указал депутат НС Армении, первичная цель Азербайджана – в условиях тотальной блокады не позволить, чтобы люди за счет внутренних ресурсов решали хотя бы минимальные задачи продовольственной безопасности.
"Азербайджан нервирует то, что совершаемые им против людей тяжкие преступления не дают заранее спрогнозированного результата и он пытается расширить перечень своих безнравственных деяний", - отметил Абрамян.