Արի՛ օնլայն. Ամերիաբանկը մեկնարկել է արշավ նոր հաճախորդների համար 06/30/2023   16:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ամերիաբանկը մեկնարկել է «Դարձիˊր հաճախորդ օնլայն» արշավը բոլոր այն անձանց համար, որոնք առաջին անգամ կդառնան Ամերիաբանկի հաճախորդ` բացելով օնլայն հաշիվ: Արշավի նպատակն է խրախուսել մարդկանց բանկային ծառայություններից օգտվել օնլայն եղանակով`  խնայելով ժամանակ  և ֆինանսական միջոցներ:
Մինչև հուլիսի 21-ը ներառյալ, արշավի շրջանակում բացելով օնլայն հաշիվ Հայաստանի ցանկացած կետից, հնարավոր է րոպեների ընթացքում դառնալ Ամերիաբանկի հաճախորդ և որպես «բարի գալուստ» ստանալ 1,500,000 դրամ արժողությամբ տուրիստական փաթեթի, կահույքի և տեխնիկայի 10 նվեր քարտերի գովազդային վիճակահանությանը մասնակցելու հնարավորություն:
Ամերիաբանկն իր հաճախորդներին առաջարկում է լիարժեք թվային փորձառնություն․ նրանք կարող են առանց բանկ գալու  բացել բանկային հաշիվ, ստանալ միջազգային վճարային քարտ և հասանելիություն MyAmeria հավելվածին` միանգամայն անվճար։
«Այս արշավը մարդկանց մոտ օնլայն վարքագիծ ձևավորելուն ուղղվող հերթական քայլն է: Նման արշավների արդյունքում է նաև, որ տարեցտարի հաճախորդները գնալով ավելի են նախընտրում հաշվի բացման օնլայն տարբերակը: Վերջին 4 տարիների ընթացքում օնլայն բացված հաշիվների թիվն աճել է ավելի քան 7 անգամ: Հավելեմ, որ օնլայն գործընթացի ընդհանուր տևողությունը չի գերազանցում 10 րոպեն»,- ասում է Ամերիաբանկի Թվային բանկինգի ծառայության պրոդուկտի ղեկավար Անի Աբրահամյանը։
Արշավի շրջանակում անցկացվող խաղարկությանը մասնակցելու համար անհրաժեշտ է`
-Բացել հաշիվ օնլայն` դառնալով Ամերիաբանկի հաճախորդ
-Ակտիվացնել Ամերիաբանկի քարտը
-Մուտք գործել MyAmeria հավելված
Վիճակախաղին կարող են մասնակցել նաև Ամերիաբանկի գործող ապառիկ ֆինանսավորում ունեցող ոչ հաշվետեր հաճախորդները, որոնք հաշվի բացումը, քարտի պատվիրումն ու MyAmeria հավելվածի ակտիվացումը բացի օնլայն տարբերակից կարող են կատարել նաև Ամերիաբանկի ցանկացած մասնաճյուղում:
Մանրամասները և մասնակցության պայմանները`  հղումով:
19:41 22/06/2023  |  ՏնտեսությունIPO-ի շրջանակում Ամերիաբանկն ընդհանուր առմամբ 8 մլրդ. 240 մլն. դրամ արժողությամբ բաժնետոմսերի տեղաբաշխում կիրականացնի (տեսանյութ)

Выходи в онлайн: Америабанк запустил акцию для новых клиентов 06/30/2023   16:50  |  Экономика
Америабанк запустил акцию «Стань онлайн-клиентом» для всех тех, кто впервые станет клиентом Америабанка, открыв онлайн-счет. Цель кампании — стимулировать людей пользоваться банковскими услугами онлайн, экономя время и деньги.
До 21 июля включительно, открыв в рамках акции онлайн-счет из любой точки Армении, можно за считанные минуты стать клиентом Америабанка и в качестве «приветствия» получить возможность участвовать в рекламном аукционе - разыгрываются туристический пакет стоимостью в 1,5 млн. драмов, 10 подарочных карт на мебель и технику.
Америабанк предлагает своим клиентам полноценный цифровой опыт: они могут без посещения банка открыть банковский счет, получить международную платежную карту и доступ к приложению MyAmeria - абсолютно бесплатно.
«Эта кампания — еще один шаг к формированию поведения людей в онлайне. Также в результате таких акций клиенты с каждым годом все больше отдают предпочтение онлайн-варианту открытия счета. За последние 4 года количество онлайн-аккаунтов увеличилось более чем в 7 раз. Добавлю, что общая продолжительность онлайн-процесса не превышает 10 минут», — сказала начальник Службы продукта цифрового банкинга Америабанка Ани Абрамян.
Для участия в розыгрыше, проводимом в рамках акции, необходимо:
* открыть счет онлайн, став клиентом Америабанка
* активировать карту Америабанка
* войти в приложение MyAmeria
В розыгрыше также могут принять участие клиенты, не имеющие счета для кредитования в рассрочку в Америабанке, для которых открытие счета, заказ карты и активацию приложения MyAmeria, помимо онлайн-версии, можно совершить в любом отделении Америабанка.
Подробности и условия участия по ссылке.
12:22 04/04/2023  |  ЭкономикаПодведены итоги розыгрышей Америабанка: сюрпризы MyAmeria будут продолжаться (ВИДЕО)
17:44 21/03/2023  |  ЭкономикаАмериабанк назван лучшим инвестиционным банком Армении в 2023г. журналом Global Finance