Ադրբեջանցին փողի համար սպանել է ամուսիններին ու վառել նրանց դիերը 06/27/2023 16:30 | Միջազգային լրահոս
Ադրբեջանում բացահայտվել է երկու ամիս առաջ Խաչմազի շրջանի Յալամա գյուղում կատարված կրկնակի սպանությունը։ Այս մասին նշվել է այդ երկրի ՆԳՆ-ի և գլխավոր դատախազության համատեղ հաղորդագրության մեջ։
Հայտնի է, որ ապրիլի 9-ին, ժամը 11-ի սահմաններում հրդեհված տանը հայտնաբերվել են գյուղի բնակիչներ Ասլան Թարվերդիևի (ծնված 1963 թ.) և Ռումայա Թարվերդիևայի (ծնված 1965 թ.) դիերը։
Պարզել է՝ ամուսինների սպանությանը մասնակից է եղել Ռամին Աղախանովը (ծնված 1996 թ.)։ Քննիչների խոսքով՝ նա սպանել է տվյալ անձանց շահադիտական նկատառումներով, , որպեսզի նրանցից նախկինում պարտքով վերցրած գումարը չվերադարձնի։ Աղախանովը ձերբակալվել է որպես կասկածյալ և քրեական պատասխանատվության ենթարկվել։

Азербайджанец из-за денег убил семейную пару и сжег их тела 06/27/2023   16:49  |  Международные новости
В Азербайджане заявили о раскрытии двойного убийства двухмесячной давности в селе Ялама Хачмазского района. Об этом сегодня распространено совместное сообщение МВД и Генеральной прокуратуры.
Как сообщают местные СМИ, известно, что 9 апреля, примерно в 11 часов ночи, в доме, где произошел пожар, были обнаружены тела жителей села  Тарвердиева Аслана (1963 г.р.) и Тарвердиевой Румаи (1965 г.р.).
Позднее следствием было установлено, что к убийству супругов причастен Рамин Агаханов (1996 г.р.). По версии следствия, он убил из корыстных побуждений, чтобы не возвращать им деньги, которые ранее одолжил у них. Агаханов арестован в качестве подозреваемого, и привлечен к уголовной ответственности.