Գաղափար չեմ ունեցել, թե պատերազմի օրերին որտեղ է եղել որդիս, չեմ էլ հետաքրքրվել. Փաշինյան 06/27/2023   14:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Իմանալով, որ որդիս որպես կամավոր զինվորագրվել է՝ չեմ իմացել որտեղ է, չեմ էլ հետաքրքրվել, որովհետև մտածել եմ, որ եթե հիմա հետաքրքրվեմ որտեղ է իմ որդին, դա կնշանակի, որ մյուս զինվորներին իմ որդին չեմ համարում։ Այս մասին 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող հանձնաժողովի նիստին ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ես գաղափար չեմ ունեցել ինքը որտեղ է։ Ինձ չի հետաքրքրել նույնիսկ՝ տարել են իրեն թիկունքային տեղ են պահում, առաջնագիծ է, վտանգավոր է, թե ոչ։ Ես ինքս ինձ՝ որպես ՀՀ վարչապետ, որպես քաղաքացի, արգելել եմ որևէ ձևով հետաքրքրվել, թե իմ որդին որտեղ է կամ օրն ավարտվեց՝ ինչ է տեղի ունենում։ Տեղի ունեցած իրադարձությունների և որդուս գտնվելու վայրի մասին իմացել եմ արդեն նոյեմբերի 9-ից հետո»,- հայտարարեց Փաշինյանը՝ հավելելով, որ որդուց հետաքրքրվել է, թե որտեղ է եղել, որ շրջանում, այդ ժամանակ է իմացել, որ որդին հետախուզական խմբում էր, առաջադրանք էր տրված առաջնագծում, ինքը, լինելով ջոկի հրամանատար, հրետակոծության տակ է ընկել և իր ծառայակիցը, որի հետ խրամատում կամ գետնին պառկած իրար կպած են եղել, մյուս զինվորը վիրավորվել և զոհվել է։
Գնդից, որտեղ ծառայել է Փաշինյանը, 21 զինծառայող է զոհվել պատերազմի ընթացքում։
14:18 27/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԹող հոգեբուժարանում բուժվի, ես հրաման տալու իրավունք չեմ ունեցել. Մ. Հակոբյանը՝ Փաշինյանին
08:21 27/06/2023  |  ՄամուլԱռավել դիտարժան սերիա է սպասվում․ «Հրապարակ»
08:01 27/06/2023  |  ՄամուլՔՊ-ականների մոտ խուճապ է. պատրաստվում են Նիկոլ Փաշինյանին ԱԺ-ում դիմավորել. «Ժողովուրդ»
10:52 24/06/2023  |  ՄեկնաբանությունՎիգեն Խաչատրյանը դրական մարդ էր, դրական ապրելակերպով ու էներգետիկայով. Նիկոլ Փաշինյան
08:43 24/06/2023  |  ՄամուլՆիկոլականության երեսպաշտությունը. «Փաստ»
08:08 24/06/2023  |  ՄամուլԻնտենսիվ նախապատրաստվում են հաջորդ «սերիային». «Փաստ»
07:57 23/06/2023  |  ՄամուլԱնեծք-բանադրանք կանի՞ Եկեղեցին Փաշինյանին. «Ժողովուրդ»
08:31 22/06/2023  |  Մամուլ64 մլն դրամ. իշխանությունը զարգացնում է պետական լրատվամիջոցը. «Ժողովուրդ»

Пашинян заявил, что во время войны запретил себе интересоваться местонахождением сына 06/27/2023 15:18 | Лента новостей
Узнав, что мой сын ушел добровольцем на фронт, я не знал, где он находится, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании парламентской следственной комиссии по изучению обстоятельств 44-дневнойвойны.
По его словам, он даже не интересовался, где он, поскольку думал, что если поинтересуется, то это будет означать, что он не считает остальных своими сыновьями.
"Я понятия не имел, где он. Я даже не интересовался, держат его в тылу, забрали на передовую, опасно ли там или нет. Я сам себе как премьеру, как гражданину запретил интересоваться, где мой сын…О произошедших событиях и местонахождении моего сына я узнал уже после 9 ноября", - сказал Пашинян.
Премьер добавил, что позже он поинтересовался у сына, где он был. По словам Пашиняна, тогда он и узнал, что сын его находился в разведгруппе, им дали задание на передовой. "Он, будучи командиром отряда, вместе с небольшой группой попал под артобстрел, и его сослуживец погиб", - сказал он.