Կնոջս՝ այնտեղ գտնվելու սիմվոլիկ իմաստն այն էր, որ մենք մեր ներկայությունն այնտեղ ապահովենք.Փաշինյանը՝ Աննա Հակոբյանի՝ «բունկերում» գտնվելու մասին 06/27/2023 13:09 | ԼՐԱՀՈՍ
Երբ պատերազմը սկսել է, կինս ինձ ասել է, որ երբ այնտեղ պատերազմ է, ես չեմ կարող Երևանում պարապ մնալ, գնամ այնտեղ, գոնե մարդիկ կլինեն, օգնություն ցույց տալու խնդիր կլինի։ Այս մասին 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի նիստում հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով Աննա Հակոբյանի՝ հրամանատարական «բունկերում» գտնվելուն։
«Իմ կնոջ այնտեղ գտնվելու սիմվոլիկ իմաստն այն էր, որ մենք մեր ներկայությունն այնտեղ ապահովենք։ Այնտեղ կային մարդիկ, որ չեն կարողացել նկուղներից դուրս գալ, սննդի, տարբեր օգնության խնդիր կար և կնոջս՝ այդտեղ մեկնելու նպատակը եղել է դա։ Հընթացս նաև ԼՂ ղեկավարության հետ շփում է եղել, գաղափար է եղել, որ գուցե 10 րոպեով կարելի է գնալ, տեսնել, որ հրամկազմը տեսնի, որ ՀՀ վարչապետի կինը գտնվում է Ստեփանակերտում։ Առաջարկ է եղել՝ գնալ, 15 րոպեով քաղաքավարական այց կատարել հրամկազմին։ Այդ քաղաքավարական այցը եղել է, գնացել է, բարևել, ողջունել և դուրս եկել »,- ասաց նա։

Пашинян пояснил нахождение своей супруги в бункере в ходе войны 06/27/2023 13:54 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян пояснил нахождение своей супруги Анны Акопян в бункере командования ВС в Арцахе во время 44-дневной войны.
"Когда война началась, жена моя мне сказала, что я не могу без дела сидеть в Ереване, когда там идут боевые действия, поеду туда, может людям понадобиться моя помощь", - заявил Пашинян на заседании парламентской комиссии по изучению обстоятельств 44-дневной войны.
По его словам, нахождение моей жены там имело символический смысл.
"Мы хотели засвидетельствовать свое присутствие там. Там были люди, которые не могли выйти из подвалов, были проблемы с едой, различными вспомогательными средствами, и цель визита моей жена туда заключалась в этом. По ходу было общение с руководством Нагорного Карабаха. Возникла идея о возможности посещения на 10 минут, чтобы командование увидело, что супруга премьера РА находится в Степанакерте. Было предложение совершить визит вежливости. Этот визит вежливости состоялся. Она зашла, поздоровалась, поприветствовала их, пробыла 10-15 минут и вышла", - рассказал Пашинян.