ԱՄՆ պետքարտուղարության ավագ խորհրդական Ջասթին Ֆրիդմանն այցելել է Հայաստան 06/26/2023   16:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱՄՆ պետքարտուղարության Միջազգային անվտանգության և չտարածման բյուրոյի ավագ խորհրդական Ջասթին Ֆրիդմանը  Հայաստանում է։ Այդ մասին հայտնում է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը։
Ս․թ․ հունիսի 26-27-ի այցի ընթացքում ավագ խորհրդական Ֆրիդմանը կհանդիպի ՀՀ բարձրաստիճան պաշտոնյաների և ոլորտային փորձագետների հետ՝ քննարկելու Հայաստանի անվտանգ ու ապահով էներգետիկ ապագայի հարցում հայ-ամերիկյան համագործակցության հեռանկարները։
16:22 21/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԿանզաս նահանգապետ Լորա Քելին և բրիգադային գեներալ Մայքլ Վեներդին այցելում են Հայաստան
09:58 14/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում ՀՀ ԱՄՆ դեսպանատունը արգելել է ԱՄՆ քաղաքացիներին` մեկնել Լեռնային Ղարաբաղ ու Սյունիք
14:47 13/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ դեսպանը հանդիպել է անհետ կորած զինվորների ու գերեվարվածների ընտանիքի անդամներին
11:52 08/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԶգուշացեք գրին քարտի խաղարկությունում շահելու վերաբերյալ կեղծ տեղեկությունից․ ԱՄՆ դեսպանատուն
17:07 07/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ բրիգադային գեներալը ՀՀ ՊՆ պաշտոնյաների հետ քննարկել է հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված ջանքերը

Старший советник Госдепа США обсудит в Армении перспективы сотрудничества 06/26/2023   16:43  |  Лента новостей
В Армению прибывает старший советник Бюро международной безопасности и нераспространения Госдепартамента США Джастин Фридман. Об этом сообщает посольство США в Армении.
В ходе визита 26-27 июня старший советник Фридман встретится с высокопоставленными чиновниками Армении и отраслевыми экспертами, чтобы обсудить перспективы армяно-американского сотрудничества в вопросе безопасного и надежного энергетического будущего Армении.
00:04 23/06/2023  |  Лента новостейГубернатор штата Канзас подчеркнула готовность и заинтересованность в укреплении связей с Арменией