Եթե ապստամբների ջոկատները շարունակեին շարժվել դեպի Մոսկվա, ապա անխուսափելիորեն արյունահեղություն կլիներ. Լավրով 06/26/2023   17:39  |  Միջազգային լրահոս
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շաբաթ առավոտյան հեռախոսազրույցի ժամանակ առաջարկել է օգնել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ լուծելու ապստամբության փորձի հետ կապված իրավիճակը։
Այս մասին RT-ին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը։ Նա նշել է, որ եթե ապստամբների ջոկատները շարունակեին շարժվել դեպի Մոսկվա, ապա անխուսափելիորեն արյունահեղություն կլիներ։
Հիշեցնենք, որ «Վագներ» մասնավոր ռազմական ընկերության մարտիկները շաբաթ առավոտյան՝ հունիսի 24-ին Ռոնի Ռոստովում շենքեր են արգելափակել, հետո ռազմական տեխնիկայով սկսել են շարժվել Մոսկվա։ Ապստամբությունը կասեցվել է Բելառուսի նախագահի միջնորդական դերակատարության շնորհիվ։
21:27 25/06/2023  |  Միջազգային լրահոսՊրիգոժինը որոշել է վերցնել կնոջ՝ երգչուհի Վալերիայի ազգանունը Վագների երեկվա ապստամբության ֆոնին
15:46 25/06/2023  |  Միջազգային լրահոսՄիացյալ Նահանգները Պրիգոժինի ապստամբության նախապատրաստության մասին իմացել է դեռ երկու շաբաթ առաջ.WP
11:08 25/06/2023  |  Միջազգային լրահոսԱպստամբությանը մասնակցած Վագների մարտիկները քրեական պատասխանատվության չեն ենթարկվի. Կրեմլ
14:31 20/06/2023  |  ՔաղաքականԼուկաշենկոն գտնում է՝ ՀԱՊԿ-ից Հայաստանի պահանջները հիմնավոր են
17:16 29/05/2023  |  Միջազգային լրահոսԵվրոպայի կենտրոնում մեծ պայթյուն է հասունանում. Լավրով
15:43 19/05/2023  |  ՔաղաքականՄոսկվան ձգտելու է իրականացնել Հարավային Կովկասում կայունացման մասին պայմանավորվածությունները

Лавров: если бы отряды мятежников продолжили движение на Москву, неизбежно произошло бы кровопролитие 06/26/2023   18:01  |  Международные новости
Глава МИД России Сергей Лавров в интервью RT подтвердил, что президент Белоруссии Александр Лукашенко утром в субботу, 24 июня, предложил российскому президенту Владимиру Путину постараться разрешить ситуацию миром на фоне попытки вооружённого мятежа со стороны ЧВК «Вагнер».
«Оценки минской роли даны были уже давно, лично президенту Лукашенко, который, как Дмитрий Песков объяснил неоднократно и подробно, высказался в телефонном разговоре с президентом Путиным, в субботнее утро, постараться оказать, разрешить эту ситуацию миром, избежать большого кровопролития, которое неизбежно произошло бы в случае, если бы отряды мятежников продолжали движение на Москву. Это предложение было поддержано президентом Путиным. И результат вам известен», — сказал Лавров.
17:36 26/06/2023  |  Актуальная темаВласти РФ не запрашивали помощи у ОДКБ на фоне попытки вооруженного мятежа
16:06 26/06/2023  |  Международные новостиВ Госдуме заявили, что закон уже лишил ЧВК возможности заключать контракты с судимыми
15:21 26/06/2023  |  Лента новостейПутин и Раиси обсудили обеспечение стабильности в Закавказье
13:53 26/06/2023  |  Лента новостей"Это их внутреннее дело": спикер парламента Армении о последних событиях в России
12:11 26/06/2023  |  Международные новостиУголовное дело против Пригожина не прекращено - источник
10:42 26/06/2023  |  Международные новостиВ Москве и Подмосковье снят режим контртеррористической операции
21:54 24/06/2023  |  Международные новостиЧВК "Вагнер" разворачивает колонны и уходит обратно в полевые лагеря - Пригожин
21:51 24/06/2023  |  Международные новостиПригожин принял предложение Лукашенко об остановке продвижения ЧВК "Вагнер" по России