Եղցահողից և Լիսագորից խաղաղապահների ուղեկցությամբ բնակիչներ են մեկնել Ստեփանակերտ և վերադարձել. անդրադարձ 06/26/2023   16:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Շուշիի շրջանի Եղցահող և Լիսագոր համայնքներից ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ այսօր՝ հունիսի 26-ին,   երթուղային միկրոավտոբուսով բնակիչներ են մեկնել  Ստեփանակերտ եւ վերադարձել գյուղեր:
Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին  տեղեկացրել է Եղցահողի համայնքապետ Արտակ Հակոբյանը:
«Հունիսի 23-ին՝ ուրբաթ օրը, հարևան Հին Շեն և Մեծ Շեն համայնքների բնակիչները ևս ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ գնացել են Ստեփանակերտ՝  կենցաղում անհրաժեշտ ապրանքատեսակներ ձեռք բերելու նպատակով: Անընդհատ առաջացող  խնդիրները ինչ-որ ձևով փորձում ենք  հարթել,  քանի որ Շուշիի շրջանի մեր չորս գյուղերը կրկնակի շրջափակման մեջ են»,-նշել է Ա. Հակոբյանը:
Համայնքապետի իրազեկմամբ՝ գյուղացիները ժամանակին  բանջարաբոստանային մշակաբույսերի ցանքս են կատարել, և այս օրերին  ստացված բերքը հավաքում են, ինչը որոշ չափով լրացնում է  պարենամթերքի պակասը:
15:31 26/06/2023  |  Կյանքն՝ ԱրցախումԱյս տարի առաջին անգամն էր, որ մեզ թիրախավորել են, բայց վաղը, մյուս օրն էլ են անելու, եթե պատասխան չտանք․ Ավդուռի համայնքապետ
15:10 26/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍննդամթերքի և հիգիենայի պարագաների տեսքով աջակցությունից չօգտված շահառուներն այն կարող են ստանալ՝ ներկայանալով ՍԶՄ նախարարություն
12:04 26/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում անցել են խիստ խնայողական ռեժիմի բոլոր ուղղություններում. ԱՀ տեղեկատվական շտաբ
10:31 26/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում Ադրբեջանը խախտել է հրադադարը
13:43 25/06/2023  |  Կյանքն՝ ԱրցախումՎերականգնվել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի Արցախի գրասենյակի կողմից բուժառուների տեղափոխումը ՀՀ բժշկական կենտրոններ
16:57 24/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԾայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող մեկ տարեկան երեխան Արցախից ուղղաթիռով տեղափոխել է «Արաբկիր» ԲԿ
13:22 24/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԾայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող փոքրիկը Արցախից խաղաղապահների ուղղաթիռով տեղափոխվել է Հայաստան

Жители Ехцаоха и Лисагора в сопровождении миротворцев выехали в Степанакерт и вернулись 06/26/2023   17:20  |  Лента новостей
Сегодня, 26 июня, жители общин Ехцаох и Лисагор Шушинского района Республики Арцах в сопровождении российских миротворцев на микроавтобусах выехали в Степанакерт и вернулись в свои села.  Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщил глава общины Ехцаох Артак Акопян.
«В пятницу, 23 июня, жители соседних населенных пунктов Хин Шен и Мец Шен в сопровождении российских миротворцев выехали в Степанакерт, чтобы купить необходимые для быта продукты. Мы пытаемся каким-то образом решить постоянно возникающие проблемы, потому что наши четыре села Шушинского района находятся в двусторонней блокаде", - отметил А. Акопян.
По информации главы общины, жители деревни в свое время посеяли овощные культуры, а сейчас собирают урожай, что в какой-то мере компенсирует нехватку продовольствия.
15:28 26/06/2023  |  Лента новостейКрасный Крест перевез 17 пациентов из блокадного Арцаха в медцентры Армении
15:03 26/06/2023  |  Лента новостейГасанов разразился угрозами в адрес Арцаха и выдал планы Баку по новой агрессии против республики