Մերձմոսկվայում կազմվել է սերիական մանկապիղծի ֆոտոռոբոտը 06/23/2023 14:17 | Միջազգային լրահոս
Տուժածների ցուցմունքների հիման վրա ոստիկանությունը կազմել է Եգորիևսկում չորս երեխաների նկատմամբ բռնություն գործադրած տղամարդու ֆոտոռոբոտը։ Այս մասին հայտնում է 112 տելեգրամյան ալիքը։
Ըստ աղբյուրի՝ հանցագործը դպրոցականներին ներկայացել է Սաշա անունով, իր հետ փոքրիկ պայուսակ է կրել։ Երեխաների խոսքով՝ նա կոպիտ մեխանիկական ձայն ունի, նա մոտ 40 տարեկան է, հասակը՝ 175-180 սանտիմետր։
Ինչպես հայտնում է Shot տելեգրամյան ալիքը, ոմն Սաշա դպրոցականներին ցույց տալով իր սև մոտոցիկլետը՝ նրանց խաբեությամբ տարել ամայի վայր։
Նշվում է, որ օրերս Եգորիևսկի Ռոսպոտրեբնաձորի լքված շենքի տարածքում անհայտ տղամարդը սեռական ոտնձգություն է կատարել երեխայի նկատմամբ։ Նմանատիպ դեպքեր եղել են 2022 թ. ամռանը։
Չորս տուժածների ծնողները դիմել են ոստիկանություն։ Նրանք բոլորը 11-12 տարեկան երեխաներ են։ Իրավապահները կարծում են, որ կարող են ավելի շատ տուժածներ լինել։

Составлен фоторобот серийного педофила, орудующего в Подмосковье 06/23/2023   14:23  |  Международные новости
На основании показаний потерпевших полицейские составили фоторобот мужчины, который надругался на четырьмя детьми в Егорьевске, передает Газета.ru со ссылкой наTelegram-канал 112.
По данным издания, злоумышленник представился школьникам Сашей. Они запомнили, что он носил с собой небольшую сумку. По словам детей, у злоумышленника грубый механический голос, ему около 40 лет, а его рост составляет 175-180 сантиметров.
Как сообщил Telegram-канал Shot, некий Саша показывал школьникам свой черный мотоцикл, после чего заманивал их в безлюдное место.
Недавно неизвестный мужчина совершил насильственные действия сексуального характера в отношении ребенка на территории заброшенного здания егорьевского Роспотребнадзора. Аналогичные случаи нападения произошли летом 2022 года.
В полицию обратились родители четырех пострадавших. Все они — дети 11-12 лет. Сотрудники правоохранительных органов предполагают, что пострадавших может быть больше.
По факту произошедшего возбуждено уголовное дело по статье «Насильственные действия сексуального характера в отношении двух или более несовершеннолетних».