Ալիևը հայտարարել է քաղաքական «բեզպրեդելի» մասին ու Լաչինի միջանցքում անցակետ տեղադրումը ներկայացրել որպես «ուժեղ քաղաքական կամքի ցուցիչ» 06/23/2023   15:18  |  Քաղաքական
Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիևը 2 ամիս առաջ Լաչինում՝ Հայաստանի հետ սահմանին անցակետ տեղակայելու որոշումը բնորոշել է որպես իրենց «ուժեղ քաղաքական կամքի ցուցիչ»։
«Մենք պահանջում ենք, որ ոչ ոք չխառնվի մեր ներքին գործերին։ Մենք պահանջում ենք, որ բոլոր երկրները հարգեն մեր տարածքային ամբողջականությունը ոչ թե խոսքով, այլ գործով, այնուհետև մենք կհարգենք նաև նրանց տարածքային ամբողջականությունը»,- ասել է Ադրբեջանի նախագահը։
Այլ խոսքով՝ Ալիևը բացահայտ հայտարարել է, որ արհամարհում է իր իսկ ստորագրություններն ու Հաագայի դատարանի որոշումը, ԵԽԽՎ բանաձևը ու անցնում է քաղաքական «բեսպրեդելի»։
20:06 01/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի ու Ալիեւի հաջորդ հանդիպումը տեղի կունենա հուլիսի 21-ին՝ Բրյուսելում
19:56 01/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՔիշնեւում ավարտվել է հնգակողմ հանդիպումը
19:24 01/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունը հրապարակել է հնգակողմ հանդիպման առաջին կադրերը (տեսանյութ)
18:17 01/06/2023  |  ՔաղաքականՔիշնեւում սկսվել է հնգակողմ հանդիպումը
10:16 31/05/2023  |  ՔաղաքականԱՄՆ Պետդեպը ողջունել է Ալիևի՝ «համաներման» հնարավորության մասին հայտարարությունները
22:47 29/05/2023  |  ՔաղաքականԱլիեւը պարզաբանումներ ունի տալու Էրդողանին. Թուրքիայի ազդեցությունը նվազում է. Բալասանյան

Политический беспредел: Алиев вновь показал свое наплевательское отношение к международному праву 06/23/2023   15:33  |  Политика
Президент Азербайджана Ильхам Алиев назвал решение о незаконной установке КПП в Лачинском коридоре два месяца назад "показателем их сильной политической воли".
"Мы требуем, чтобы никто не вмешивался в наши внутренние дела. Мы требуем, чтобы все страны уважали нашу территориальную целостность не на словах, а на деле, тогда и мы будем с уважением относиться к их территориальной целостности", - заявил Алиев.
Иными словами, Алиев открыто заявил, что он пренебрегает своими же подписями, решением Гаагского суда, резолюцией ПАСЕ и переходит к политическому беспределу.