Ադրբեջանական կողմը երեկ դիմել է հերթական սադրանքին ու հանցավոր գործողությանը՝ բետոնե արգելապատնեշով փակելով Արցախ-Հայաստան միակ ճանապարհը . Բեգլարյան 06/23/2023   17:39  |  Մեկնաբանություն
Ադրբեջանական կողմը երեկ՝ հունիսի 22-ին դիմել է հերթական սադրանքին ու հանցավոր գործողությանը՝ բետոնե արգելապատնեշով փակելով Արցախ-Հայաստան միակ ճանապարհը (Լաչինի միջանցքը): Այս մասին ֆեյսբուքում գրել եւ տեսանյութ է տեղադրել Արտակ Բեգլարյանը.
«Փաստորեն, ի լրումն ապօրինի անցակետի և զրահամեքենաների միջոցով ճանապարհի արգելափակման՝ Ադրբեջանն այժմ ցուցադրական կերպով փակում է ճանապարհը՝ բացառելով ցանկացած տեղաշարժ, այդ թվում՝ Կարմիր խաչի և խաղաղապահների կողմից:
Այս դեպքը հերթական անգամ ցուցադրում է ադրբեջանական իշխանությունների հանցավոր նպատակները՝ Արցախի ժողովրդին ամբողջապես մեկուսացնել արտաքին աշխարհից և կիրառել բռնաճնշումների բոլոր մեթոդները»:
22:37 22/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԵԽԽՎ-ն ընդունել է «Լաչինի միջանցքով ազատ անվտանգ մուտքի ապահովումը» բանաձևը
18:15 19/06/2023  |  ՄեկնաբանությունԵԽԽՎ–ում Լաչինի միջանցքի հարցը կքննարկվի հունիսի 22–ին
13:17 15/06/2023  |  ՔաղաքականԱդրբեջանի կողմից արգելվել են բոլոր հումանիտար փոխադրումները Քաշաթաղի (Լաչինի) միջանցքով

Очередная провокация Баку: Азербайджан бетонным заграждением перекрыл единственную дорогу, соединяющую Арцах с Арменией(ВИДЕО) 06/23/2023   17:54  |  Комментарий
Вчера, 22 июня  азербайджанская сторона прибегла к очередной провокации и преступным действиям, перекрыв бетонным заграждением единственную дорогу, соединяющую Арцах с Арменией (Лачинский коридор). Об этом сообщил в соцсети советник госминистра Арцаха, опубликовав видео.
"Фактически, помимо незаконной установки пропускного пункта и блокирования дороги путем установки бронетехники, Азербайджан сейчас демонстративно блокирует дорогу, препятствуя любому движению, в том числе для машин Красного Креста и российских миротворцев", - написал Бегларян.
Он отметил, что этот случай в очередной раз демонстрирует преступные цели властей Азербайджана, направленные на полную изоляцию народа Арцаха от внешнего мира и использование всех методов репрессий.