Հայաստանում են Եվրոպական խորհրդարանի պաշտպանության հարցերով ենթակոմիտեի նախագահը և SEDE պատվիրակությունը. Նրանց դիմավորել են ՀՀ-ում ԵՄ առաքելության ղեկավարն ու ԵՄ դեսպանը 06/21/2023 12:26 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանում ԵՄ առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերը և ՀՀ-ում Եվրամիության դեսպան Անդրեա Վիկտորինը Սիսիանի օդանավակայանում ողջունել են Եվրոպական խորհրդարանի պաշտպանության հարցերով ենթակոմիտեի նախագահ Նատալի Լուազոյին և SEDE պատվիրակությանը։
Առաքելության թվիթերյան էջը հայտնում է, որ նրանք Հայաստանում են՝ միանալու ԵՄ քաղաքացիական առաքելության թիմին՝ դեպի Լաչինի միջանցքի տարածքում ծրագրվող պարեկության գործում:

Главы миссии ЕС и подкомитета Европарламента по обороне и безопасности направятся к Лачинскому коридору 06/21/2023 12:48 | Лента новостей
Глава наблюдателей миссии Евросоюза в Армении (EUMA) Маркус Риттер и посол ЕС в РА Андреа Викторин приветствуют председателя подкомитета Европарламента по безопасности и обороне Натали Луазо и делегацию SEDE на аэродроме Сисиана. Об этом сообщает EUMA в своем микроблоге в Twitter.
В сообщении отмечается, что они присоединиться к команде гражданской миссии ЕС при планируемом патрулировании в сторону Лачинского коридора.