ԱՄՆ Կոնգրեսի 54 ներկայացուցիչ պահանջում են Ջո Բայդենից դադարեցնել ռազմական օգնությունը Ադրբեջանին և աջակցել Արցախին 06/21/2023   20:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱՄՆ Կոնգրեսի 54 ներկայացուցիչ, կոնգրեսական Բարբարա Լիի գլխավորությամբ, նամակ են հղել պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենին՝ պահանջելով ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմից դադարեցնել ռազմական օգնությունը Ադրբեջանին և աջակցել Արցախին։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախումբը։
«ԱՄՆ Կոնգրեսի 54 ներկայացուցիչ, կոնգրեսական Բարբարա Լիի գլխավորությամբ, նամակ են հղել պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենին ՝ պահանջելով Ջո Բայդենի վարչակազմից դադարեցնել ռազմական օգնությունը Ադրբեջանին և աջակցել Արցախին և դեմ հանդես գալ Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակմանը և հակահայկական ագրեսիային»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

54 конгрессмена США требуют от Байдена прекратить военную помощь Азербайджану и поддержать Арцах 06/22/2023 09:32 | Лента новостей
54 представителя Конгресса США во главе с конгрессменом Барбарой Ли направили госсекретарю Энтони Блинкену письмо с требованием к администрации президента США Джо Байдена прекратить военную помощь Азербайджану и оказать поддержку Арцаху. Об этом сообщает Армянский национальный комитет Америки.
"54 представителя Конгресса США во главе с конгрессменом Барбарой Ли направили письмо госсекретарю Энтони Блинкену, потребовав от администрации Джо Байдена прекратить военную помощь Азербайджану, оказать поддержку Арцаху и выступить против блокады Арцаха и антиармянской агрессии Азербайджана", — отмечается в сообщении.