Շրջափակված Արցախում բուժաշխատողներից գերմարկադկային ջանքեր են պահանջվում առկա խիստ սահմանափակ հնարավորությունների պայմաններում բնակչությանը բուժօգնություն ցուցաբերելու համար. Արցախի ՄԻՊ 06/21/2023   12:57  |  Մեկնաբանություն
Հունիսի 21-ին Հայաստանում և Արցախում նշվում է բուժաշխատողի մասնագիտական օրը, որն առիթ է շնորհավորելու և արժանին մատուցելու համակարգի բոլոր ներկայացուցիչներին այն կարևորագույն աշխատանքի համար, որ սպիտակ բանակի ներկայացուցիչներն իրականացնում են արհավիրքներով լի մեր ժամանակներում։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը.
«Պատերազմի ընթացքում, հաճախ վտանգելով սեփական կյանքը, հայ բուժաշխատողն ապացուցել է իր անբեկանելի նվիրվածությունը մարդկային կյանքեր փրկելու առաքելությանը։
Այսօր էլ շրջափակված Արցախում բուժաշխատողներից գերմարկադկային ջանքեր են պահանջվում առկա խիստ սահմանափակ հնարավորությունների պայմաններում բնակչությանը բուժօգնություն ցուցաբերելու համար։

В блокадном Арцахе от медработников требуются сверхчеловеческие усилия для оказания населению медпомощи - омбудсмен 06/21/2023 13:33 | Лента новостей
21 июня в Армении и Арцахе отмечается день медицинского работника. Это повод поздравить и воздать должное всем медработникам за ту важную работу, которую выполняют представители белой армии в наши времена, полные бедствий. Об этом написал Защитник прав человека(омбудсмен) Республики Арцах Гегам Степанян на своей странице в Facebook.
"Рискуя часто своей жизнью во время войны, армянские медработники доказали свою непоколебимую преданность миссии по спасению человеческих жизней", - отметил омбудсмен.
По его словам, и сегодня в блокадном Арцахе от медработников требуются сверхчеловеческие усилия для оказания населению медпомощи в условиях крайне ограниченных возможностей.