Ադրբեջանական կողմը դրական է արձագանքել Մհեր Գրիգորյանի առաջարկին 06/21/2023   14:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանական կողմը դրական է արձագանքել սահմանազատման հարցերով հանձնաժողովների աշխատանքային հանդիպման առաջարկին։ «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ ԱԺ-ի մոտ լրագրողների հարցերին ի պատասխան հայտարարել է Մհեր Գրիգորյանը։
Նրա փոխանցմամբ՝ հանդիպման վայրի ու ժամանակահատվածի վերաբերյալ պայմանավորվածություն դեռ չկա։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաեւին առաջարկ է ուղարկել անցկացնել Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հարցերով հանձնաժողովների հանդիպում:
Առաջարկի նպատակն է, մասնավորապես, քննարկել ընթացիկ խնդրահարույց հարցերը, որոնք հայ-ադրբեջանական սահմանին առաջացնում են լարվածություն։

Азербайджан положительно отреагировал на предложение Мгера Григоряна 06/21/2023   14:28  |  Лента новостей
Азербайджанская сторона положительно отреагировала на предложение о проведении рабочего заседания комиссий по делимитации. Об этом, как стало известно "ФактИнфо", сообщил журналистам вице-премьер-министр Армении Мгер Григорян.
По его словам, договоренности о месте и дате проведения встречи еще нет.
Ранее агентство сообщило, что вице-премьер Армении Мгер Григорян направил азербайджанскому коллеге Шахину Мустафаеву предложение о проведении встречи комиссий по вопросам делимитации границы между Арменией и Азербайджаном.
"Целью предложения является, в частности, обсуждение текущих проблемных вопросов, которые вызывают напряженность на армяно-азербайджанской границе", - заявили ранее в офисе вице-премьера.