Փաշինյանն այլեւս մեր պետության համար որեւէ օգտակար բանով չի զբաղվելու եւ իր կյանքի մնացորդը նվիրելու է պատերազմի իր մեղքերը մաքրելու գործին.Զուրաբյան 06/21/2023 14:46 | ԼՐԱՀՈՍ
44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովում Նիկոլ Փաշինյանի բեմադրած շոուն վերահաստատեց իմ այն պնդումը, որ վերջինս այլեւս մեր պետության համար որեւէ օգտակար բանով չի զբաղվելու եւ իր կյանքի մնացորդը նվիրելու է մեր ժողովրդի եւ պատմության առաջ աղետաբեր պատերազմի իր մեղքերը մաքրելու եւ արդարանալու անպտուղ գործին։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է ՀԱԿ փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը.
«Քննիչ հանձնաժողովի գլխավոր խնդիրը պետք է լիներ պարտության պատճառները հայտնաբերելը եւ մեղավորներին պատասխանատվության կանչելը։ Խոսքը ե՜ւ պատերազմական ջանքերի, ե՜ւ զինամթերքի ու սպառազինությունների մատակարարման, ե՜ւ հետախուզության, ե՜ւ մոբիլիզացիայի, ե՜ւ ռազմական լոգիստիկայի կազմակերպման մասին է, որի գլխավոր պատասխանատուն եղել է ոչ այլ ոք, քան ինքը՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, որը նաեւ պետք է վաղուց հեռացված լիներ երկրի կառավարումից այդ ամենը ձախողելու համար։
Այն հանգամանքը, որ Փաշինյանը իր ցուցմունքի մեջ կենտրոնանում է միայն հենց դիվանագիտական գործընթացի վրա, միեւնույն ժամանակ՝ ե՜ւ այլ բնագավառներում տապալման պատասխանատվութնունից խուսափելու փորձ է, ե՜ւ ենթագիտակցական խոստովանություն, որ առաջին հերթին հենց դիվանագիտության ձախոխմամբ է նա այս աղետը բերել մեր ժողովրդի վրա։
Հասարակությանն ապակոմնորոշելու եւ մանիպուլացնելու նպատակով ելույթի երկարաշունչ «գիտակցության հոսքում» նա այնքան սւոտ եւ տգիտություն է արտահայտել, որ այդ ամենին հանգամանալից կանդրադառնամ առանձին հոդվածով։ Իսկ այսօր որոշ հարցերի պատասխանները կհնչեցնեմ Factor.am֊ին տված հարցազրույցում».

Манипуляции, поток сознания, ложь и невежество: соратник Тер-Петросяна отреагировал на вчерашнее выступление Пашиняна 06/21/2023   16:53  |  Лента новостей
Заместитель председателя Армянского национального конгресса Левон Зурабян отреагировал на вчерашнее выступление премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
"Устроенное Николом Пашиняном постановочное шоу в следственной комиссии НС по изучению обстоятельств 44-дневной войны подтвердило мое утверждение о том, что последний впредь ничем полезным для нашего государства заниматься не будет и весь остаток жизни посвятит бесплодному делу очищения и оправдания перед нашим народом и историей от грехов в катастрофической войны", - написал Зурабян на своей странице в Facebook.
Он напомнил, что главной задачей следственной комиссии должно было стать выявление причин поражения и привлечение виновных к ответственности.
"Речь идет и о военных действиях, и об организации снабжения боеприпасами и оружием, и разведке, и об организации мобилизации, и военной логистики, главным ответственным которой был не кто иной, как сам премьер-министр Никол Пашинян, которого давно следовало отстранить от управления страной за провал всего этого", - отметил зампред АНК.
По словам Зурабяна, то, что Пашинян в своих показаниях акцентирует внимание только на дипломатическом процессе, является одновременно и попыткой уйти от ответственности за провал в других сферах, и подсознательным признанием в том, что прежде всего именно провалом дипломатии он навлек на наш народ эту беду.
"В  "потоке сознания" своей пространной речи с целью дезориентации общества и манипулирования им он произнес столько лжи и продемонстрировал такое невежество, что я обращусь к этому обстоятельство в отдельной статье», - написал Зарубян.
15:50 20/06/2023  |  Лента новостейЗаявления Никола Пашиняна и Оника Гаспаряна относительно Шуши не противоречат друг другу - Кочарян
14:25 20/06/2023  |  Лента новостейПашинян ответит на вопросы членов следственной комиссии через неделю