Պետք է չհասկանաս՝ ինչ է կատարվում, որ անհանգիստ չլինես. Ներքին Հանդի համայնքապետը մանրամասներ է հայտնում գյուղում առկա իրավիճակից 06/20/2023   17:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ներքին Հանդ գյուղում իրավիճակն այս պահին հանգիստ է, կրակոցները դադարել են։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Ներքին Հանդի համայնքապետ Խաչատուր Բաղդասարյանը։
«Մի կես ժամից ավելի է՝ հանգիստ է։ (Խաչատուր Բաղդասարյանի հետ զրույցը կայացել է ժամը 16։48-ին- խմբ.)»,- ասաց նա։
Խաչատուր Բաղդասարյանի փոխանցմամբ՝ երկու օր առաջ գյուղի ուղղությամբ կրակոցներից հետո սա երկրորդ դեպքն էր, որ գյուղում կրակոցներ են լսվել։
«Մի երկու առաջ գիշերը կրակել էին։ Կրակոցները մի կես ժամ տևեցին։ Այսօր էլ մի կես ժամ տևել են կրակոցները»,- ասաց նա։
Խաչատուր Բաղդասարյանն անդրադարձավ նաև գյուղում առկա իրավիճակին։
«Ոչ անասուն ունենք, ոչ էլ արոտավայրեր են մեզ պետք։ Ամեն մարդ իր տանը տնամերձով է զբաղվում ,- ասաց նա։
«Փաստինֆո»-ի զրուցակիցը նաև հայտնեց, որ այս պահին գյուղում խուճապ չկա, սակայն, բնակիչներին անհանգստացնում են թշնամական կողմի շարունակական կրակոցները։
«Խուճապ չկա, բայց մարդիկ չեն կարող շատ հանգիստ լինել։ Պիտի չհասկանաս՝ ինչ է կատարվում, որ անհանգիստ չլինես»,- ասաց նա։
16:55 20/06/2023Ադրբեջանցիները կրկին կրակել են Երասխում կառուցվող մետալուրգիական գործարանի ուղղությամբ
16:32 20/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Ներքին Հանդի և Սրաշենի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ. ՊՆ
08:25 20/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակել են Կախակնի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ․ ՊՆ

Глава Неркин Ханда рассказал об обстановке в селе после сегодняшнего обстрела со стороны азербайджанских ВС 06/20/2023   17:47  |  Лента новостей
Обстановка в селе Неркин Ханд Сюниской области Армении на данный момент спокойная, обстрел прекратился. Об этом в беседе с "ФактИнфо" сообщил глава общины Неркин Ханд Хачатур Багдасарян.
"Уже больше получаса, как спокойно(разговор с Багдасаряном состоялся в 16:48 – прим.ред)", - сказал он.
По словам Хачатура Багдасаряна, это второй за последнее время случай обстрела после того, как два дня назад открыли огонь по селу.
"Примерно два дня назад ночью стреляли. Стрельба длилась около получаса. Сегодня тоже стреляли в течение получаса", - рассказал он.
Багдасарян также коснулся ситуации в селе. Он заявил, что местные жители заняты на своих приусадебных участках.
Собеседник "ФактИнфо" также сообщил, что паники в селе нет, однако местные жители обеспокоены продолжающимися обстрелами с вражеской стороны.
"Паники нет, но люди не могут быть слишком спокойными. Нужно не понимать, что происходит, чтобы оставаться спокойным", - сказал он.