ՀՀ-ԵՄ երկկողմ հարաբերությունները կայուն զարգացում են ապրում, որը ներառում է նաև անվտանգության ոլորտը. ՀՀ ԱԽ քարտուղար 06/20/2023   16:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հունիսի 20-ին հանդիպել է Եվրոպական խորհրդարանի անվտանգության և պաշտպանության հարցերով ենթակոմիտեի նախագահ Նատալի Լուազոյի գլխավորած պատվիրակության հետ: Այս մասին տեղեկացանք Արմեն Գրիգորյանի Ֆեյսբուքյան էջից.
«Ողջունելով պատվիրակության այցը Հայաստան՝ ընդգծել եմ, որ ՀՀ-ԵՄ երկկողմ հարաբերությունները կայուն զարգացում են ապրում, որը ներառում է նաև անվտանգության ոլորտը: Բարձր եմ գնահատել ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությունը Հայաստանում և ընդգծել, որ այն նպաստում է ավելի կայուն ու անվտանգ տարածաշրջան ունենալուն»:
Նատալի Լուազոն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ երկկողմ բարեկամական հարաբերությունները և համագործակցությունն ամրացնելու համար անհրաժեշտ է գործուն քայլեր ձեռնարկել՝ հատկապես Հայաստանի համար նման դժվարին քաղաքական պայմաններում:

Отношения Армении и ЕС переживают устойчивое развитие, которое охватывает и сферу безопасности - Григорян 06/20/2023 16:52 | Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 20 июня встретился с делегацией, возглавляемой председателем Подкомитета по вопросам безопасности и обороны Европейского парламента Натали Луазо. Об этом сообщил Григорян на своей странице в Facebook.
Григорян приветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул, что двусторонние отношения РА и ЕС переживают устойчивое развитие, которое охватывает также сферу безопасности.
Секретарь Совбеза высоко оценил деятельность гражданской миссии ЕС в Армении,подчеркнув, что она способствует большей стабильности и безопасности региона.
В свою очередь Натали Луазо поблагодарила за прием и отметила, что для укрепления двусторонних дружественных отношений и сотрудничества необходимо предпринять действенные шаги особенно в столь сложных для Армении политических условиях.