ԱԺ նախագահը վստահեցնում է՝ 44-օրյա պատերազմի հետ կապված Փաշինյանն անսպասելի հայտարարություններ է անելու 06/20/2023   11:10  |  Քաղաքական
Վստահեցնում եմ, որ վարչապետն այսօր անսպասպասելի և հետաքրքրիր մանրամասներ է ներկայացնելու։ Այդ մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ նկատի ունենալով 44-օրյա պատերազմի հետ կապված Փաշինյանի սպասվող հայտարարությունները։
Վստահեցնում եմ ձեզ, որ ինչ այօսր քննարկվելու և հնչեցվելու է, ընդդիմության հետ ընդհանրապես կապ չունի»,-ասաց Սիմոնյանը և ծիծաղելի որակեց ընդդիմության այն հայտարարությունները, ըստ որի՝ վարչապետը փորձում է իր մեղքը դարձյալ բարդել ուրիշների վրա։
Նշենք, որ Փաշինյանն այս պահին մասնակցում է ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստին, որը բացառության կարգով ընթանում է դռնբաց։ Ընդդիմութունը բոյկոտել է և նիստին չի մասնակցում։
21:59 10/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանը օդանավակայանում շամպայնով անակնկալ է արել կնոջը տարեդարձի առթիվ (տեսանյութ)
15:12 09/06/2023  |  ՄեկնաբանությունՈրոշների լեղին է եռում. անհոգ եղեք՝ իմ ընտանիքի անդամները պետության հաշվին ոչ ինքնթիռի և ոչ էլ մետրոյի տոմս չեն գնել. Ալեն Սիմոնյան
13:13 08/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ նախագահը հանդիպել է Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանում Շոտլանդիայի Ազգային կուսակցության խոսնակին

Пашинян представит сенсационные подробности по поводу 44-дневной войны – Ален Симонян 06/20/2023   11:35  |  Лента новостей
Спикер парламента Армении Ален Симонян заверил, что премьер-министр РА Никол Пашинян представит неожиданное и интересные подробности об обстоятельствах 44-дневной войны в ходе заседания комиссии по ее расследованию. Об этом он заявил на брифинге в парламенте.
"Уверяю вас, что то, что сегодня будет рассмотрено и озвучено не имеет никакого отношения к оппозиции», - сказал Симонян. Он назвал смехотворны заявление оппозиции, согласно которому  премьер пытается переложить свою вину на других.
В эти минуты Пашинян участвует в заседании комиссии по расследовании- обстоятельств 44-дневной войны. Заседание проходит в открытом режиме. Оппозиция от участия отказалась.